reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aspirat Krzysztof Kłos niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią

OlsztynAspirat Krzysztof Kłos niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na...

Aspirat Krzysztof Kłos niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Tym razem zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Ponadto okazało się, że 22-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży rozbójniczej przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W czwartek (14.07.2022) asp. Krzysztof Kłos będąc w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Policjant przed jednym ze sklepów na terenie Olsztyna zauważył wybiegającego mężczyznę, a za nim obsługę placówki handlowej. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania – rozpoczął pościg za sprawcą, a następnie obezwładnił agresora. W zatrzymanie zaangażował się również jeden ze świadków zdarzenia. Ostatecznie mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce policyjnemu patrolowi. Okazało się, że chwile wcześniej dokonał kradzieży produktów w sklepie na kilkadziesiąt złotych, a następnie uciekając odepchnął pracownika, który próbował go powstrzymać. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Olsztyna. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 345 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo i wykroczenia przeciwko mieniu.

22-latek został zatrzymany. W tej sprawie policjanci prowadzą czynności w kierunku kradzieży rozbójniczej, za którą kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

reklama

Asp. Krzysztof Kłos na co dzień pełni funkcję kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Olsztynku. Jest to nie pierwszy raz, gdy nasz kolega z poświęceniem wypełnia rotę policyjnego ślubowania. W ubiegłym roku po służbie zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia. Z kolei w 2020 roku wraz z asp. Radosławem Fersztem uratowali mieszkańców i zwierzęta z płonącego budynku. Za swoją postawę zostali oni wtedy wyróżnieni odznakąim. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Aspirat Krzysztof Kłos niejednokrotnie udowodnił, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×