reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Charytatywny koncert teatralny „Odczuj Ukrainę

WiadomościCharytatywny koncert teatralny "Odczuj Ukrainę

W Amfiteatrze w Mrągowie 22 lipca odbędzie się charytatywny koncert teatralny „Odczuj Ukrainę”, którego organizatorem jest Fundacja „Głos Kobiet Ukrainy” – poinformowała Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

reklama

Jak wyjaśniono, „charytatywna Fundacja +Głos Kobiet Ukrainy+ zorganizowała to wydarzenie w ramach pomocy kobietom Ukrainy w Polsce i wdzięczności polskiemu narodowi, od którego otrzymujemy pomoc i wsparcie”.

Głównym celem wydarzenia jest zbiórka funduszy na: finansowanie rehabilitacji 57 dzieci z centrum edukacyjno-rehabilitacyjnego im. św. Mikołaja na obrzeżach Lwowa, ewakuowanych z terenu działań wojennych w obwodzie mikołajowskim, w tym sierot, dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej i dzieci niepełnosprawnych. Zaznaczono, że wymagana kwota na ten cel to 30 tys. dolarów. Organizatorzy koncertu chcą też sfinansować rehabilitację Rusłana Romanowa, dowódcy plutonu SSO Azow Kijów, który podczas misji bojowej doznał znacznego uszkodzenia lewej nogi (na ten cel potrzeba 3 tys. 500 dolarów).

reklama

Podczas koncertu zaplanowano występy zespołów i artystów: KALUSH Orchestra, Wellboy, Jerry Heil, KAZKA, DAYTON i polskiego rapera Sariusa. Zaplanowano również konferencję prasową zwycięzcy tegorocznej Eurowizji KALUSH Orchestra.

Jak wyjaśniono, koncert „Odczuj Ukrainę” będzie „podróżą od wydarzeń, które obecnie dzieją się w Ukrainie, w kierunku odczucia szczęścia, bólu, spokoju i wiary w zwycięstwo naszych sił zbrojnych i za wsparcie całego świata”.

reklama

Organizatorzy wydarzenia podkreślili, że koncert ma na celu: „zwrócenie szczególnej uwagi na kobiety, które ochraniają to, co najważniejsze – przyszłość naszych dzieci”, podziękowanie narodu ukraińskiego „bratniemu narodowi polskiemu, za dobro i pomoc, jaką Polacy darują nam w tym trudnym czasie”, „popularyzacja ukraińskiej współczesnej i tradycyjnej kultury, w której znajduje się siła naszego narodu”.

Jak wyjaśniono, teatralny koncert „Odczuj Ukrainę” będzie „podróżą od wydarzeń, które obecnie dzieją się w Ukrainie, w kierunku odczucia szczęścia, bólu, spokoju i wiary w zwycięstwo naszych sił zbrojnych i za wsparcie całego świata”.

Koncert odbędzie się 22 lipca w Amfiteatrze w Mrągowie (ul. Jaszczurcza Góra 10).

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×