reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zła wiadomość. Weekendowa prognoza pogody dla Warmii i Mazur

WiadomościZła wiadomość. Weekendowa prognoza pogody dla Warmii i Mazur

Nadchodzący weekend w woj. warmińsko-mazurskim nie będzie zachęcał ani do żeglowania, ani do wycieczek plenerowych: ma być chłodno (do 20 stopni C), wietrznie, mają też przechodzić burze z drobnym gradem. Wybierający się na inscenizację bitwy pod Grunwaldem powinni zabrać parasole, a żeglarze ciepłe ubrania i sztormiaki.

reklama

W nocy z piątku na sobotę nad Warmią i Mazurami początkowo będzie duże zachmurzenie, któremu będą towarzyszyć opady deszczu. W drugiej połowie nocy zaś pojawić się mogą silne zamglenia, na które powinni uważać zwłaszcza kierowcy jadący na Mazury. Gęstsza mgła występuje w tym regionie przy leśnych bagnach, moczarach i wszędzie tam, gdzie droga prowadzi nad brzegami jezior. Noc będzie chłodna – od 9 do 11 stopni C.

„W sobotę region czeka bardzo dynamiczna pogoda” – zapowiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak i zapowiedziała, że spodziewać się należy przelotnych opadów deszczu, a nawet burz z gradem. „Grad będzie niewielki, ale może go spaść sporo, w niektórych ogródkach może się zrobić biało” – przekazała Anna Woźniak. Dodała, że burzom będą towarzyszyły porywy wiatru do 75 km na godz., poza tym wiatr będzie wiał czasem 50 km na godz.

reklama

Informacje o burzach i gradzie powinni wziąć pod uwagę wszyscy wybierający się na Pola Grunwaldu na inscenizację bitwy – parasole, nieprzemakalne kurtki i termos z ciepłą herbatą powinien się znaleźć u każdego uczestnika imprezy.

Żeglujący po Wielkich Jeziorach Mazurskich winni zwracać uwagę na sygnały wysyłane przez maszty pogodowe – w razie ostrzeżeń o burzach każdy z żeglarzy powinien spłynąć do brzegu i solidnie zacumować łódź. Sztormiaki i ciepłe ubrania będą w ten weekend niezbędne.

reklama

Noc z soboty na niedzielę ponownie będzie chłodna – temperatura wyniesie od 9 do 11 stopni C., do tego zanikające opady deszczu, wiatr słaby i umiarkowany.

„W niedzielę w regionie nadal przelotny deszcz, ale już bez burz. Maksymalna temperatura wyniesie 20 stopni, do tego umiarkowany wiatr północno-zachodni” – zapowiedziała Anna Woźniak.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×