reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pod Grunwald ściągają już miłośnicy średniowiecza

OstródaPod Grunwald ściągają już miłośnicy średniowiecza

Na Polach Grunwaldu już pojawiają się pierwsze obozowiska miłośników średniowiecza, którzy przygotowują się do rekonstrukcji bitwy z 1410 roku. Rekonstrukcja bitwy odbędzie się w sobotę o godz. 15. Bez udziału rekonstruktorów z Rosji.

reklama

W tym roku rekonstrukcja bitwy odbędzie się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Organizatorzy zapowiadają, że widzowie zobaczą taką samą historyczna ucztę, jak przed pandemią – na pole walki wyjdzie około 1,2 tys. rekonstruktorów historycznych.

„Ale nie będzie wśród nich Rosjan. Rekonstruktorzy z tego kraju co roku pojawiali się pod Grunwaldem i brali udział w rekonstrukcji, w tym roku nie ma na to zgody, Rosjanie nie będą walczyć w Grunwaldzie” – powiedział dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Szymon Drej.

reklama

Rekonstruktorzy już ściągają na Pola Grunwaldu – pojawiają się tam już pierwsze namioty. „Z każdym dniem obozy będą rosły, niektórzy przyjadą na chwilkę przed bitwą, inni spędzą u nas kilka dni” – powiedział Drej.

W obozach historycznych ich mieszkańcy starają się żyć zgodnie z duchem średniowiecza – nie używają nowoczesnych sprzętów, zamiast ziemniaków, których w 1410 roku jeszcze w Polsce nie było, jedzą kasze, posiłki przygotowują na ogniskach.

reklama

Rycerskie imprezy na Polach Grunwaldu będą się odbywały już od środowego południa – zaplanowano m.in. turniej łuczniczy „O Antałek Podkomorzego”, VII Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu” oraz Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, w tym V Turniej Bojowy Kobiet. 

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×