-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W elbląskim WORD odwołano część egzaminów na prawo jazdy. Jak w Olsztynie?

ElblągW elbląskim WORD odwołano część egzaminów na prawo jazdy. Jak w Olsztynie?

Z powodu nieobecności części egzaminatorów, w WORD w Elblągu odwołano blisko połowę planowanych na piątek egzaminów praktycznych na prawo jazdy. W WORD w Olsztynie wszystkie egzaminy odbywają się zgodnie z planem.

reklama

Jak poinformował dyrektor elbląskiego WORD Zygmunt Kiersz, w piątek nie było siedmiu z 13 zatrudnionych tam egzaminatorów. Podobna sytuacja trwała od ostatniego wtorku.

„Dzisiaj praktycznie kończy się ta absencja, związana powiedzmy z protestem. Od poniedziałku wszyscy, którzy nie są na urlopach planowanych, będą w pracy”- dodał.

reklama

W tym tygodniu w WORD w Elblągu odbywały się wszystkie egzaminy teoretyczne, ale tylko połowa z planowanych egzaminów praktycznych. Zostały one przełożone na inne terminy. Pracownicy ośrodka uprzedzali o tym osoby mające przystąpić do egzaminu.

„Od poniedziałku będziemy już wykonywać wszystkie zaplanowane egzaminy” – powiedział Kiersz.

Publikujemy to nagranie ku przestrodze. Dziwne zachowanie kierującej na pasach
reklama

Z kolei w WORD w Olsztynie przez cały czas wszystkie egzaminy odbywały się zgodnie z planem.

„Żaden egzaminator nie wniósł o pozaplanowy urlop, ani na ten moment nie przebywa na zwolnieniu lekarskim” – przekazał kierownik działu egzaminatorów Marcin Kiwit.

Jak zaznaczył, olsztyńscy egzaminatorzy w pełni solidaryzują się jednak z postulatami zgłaszanymi przez ich kolegów z innych miast.

Piątek jest ostatnim dniem zaplanowanego na tydzień protestu egzaminatorów WORD. Trwa on w większości ośrodków WORD w Polsce, ale ma formę zindywidualizowaną. Uczestnicy akcji zgłaszali postulaty dotyczące spraw finansowych oraz systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informował w środę, że nadzór nad WORD-ami prowadzi w każdym województwie marszałek województwa. Zapewnił, że resort zrobi wszystko, by marszałkowie „mogli dysponować właściwymi instrumentami, które pomogą w dialogu z egzaminatorami rozwiązać ten problem”.

Łoś stał na drodze i lizał sól, postawił na nogi policję

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Próba wymuszenia mandatu? Nietypowe zachowanie policjantów przed przejściem dla pieszych