7 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jedna firma chętna do zarządzania halą Uranią

OlsztynJedna firma chętna do zarządzania halą Uranią

Jedna oferta wpłynęła w przetargu, który ma wyłonić operatora hali widowiskowej Urania w Olsztynie. Hala jest w przebudowie, a jej ukończenie przewidziano na przyszły rok – poinformował we wtorek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

„Tak olbrzymi obiekt, który jest obecnie modernizowany, musi mieć operatora. W związku z tym przygotowaliśmy i ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór operatora. Wpłynęła jedna oferta – firmy z Katowic” – powiedział prezydent Olsztyna.

Obecnie w drodze negocjacji ustalane będą warunki zarządzania Uranią.

reklama

Jak wyjaśnił Grzymowicz, do obowiązków operatora będzie należała organizacja imprez sportowych i widowiskowych. Partner prywatny będzie miał prawo do pobierania pożytków w związku z eksploatacją hali. Będzie też udostępniał ją dla potrzeb podmiotu publicznego lub na rzecz wskazany przez podmiot publiczny innych podmiotów w sposób wypracowany w toku negocjacji.

33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie

Prezydent Grzymowicz poinformował, że obecnie na budowie Uranii pracuje ok. 240 pracowników. Wykonawca poinformował miasto o potrzebie wydłużenia terminu realizacji. Pierwotnie hala miała być gotowa w lutym 2023 roku, ale wykonawca chcę przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 roku. Powodem były przejściowe kłopoty z pracownikami, ponieważ pracownicy z Ukrainy z chwilą wybuchu wojny wyjechali do swojego kraju, a wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Odsunięcie terminu zakończenia budowy jest też podyktowane według wykonawcy sytuacją na rynku materiałów i zerwaniem łańcuchów dostaw.

reklama

Obecnie wniosek wykonawcy jest rozpatrywany przez miejskich urzędników.

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W olsztyńskiej hali widowiskowej będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Trwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok

Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln zł to dofinansowanie unijne.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
nnm
5 lipca 2022 19:55

Ale czemu zyski maja isc w prywatne ręce a nie do kasy miasta?

roman
5 lipca 2022 23:20

Już tak wynegocjują, że będzie stała pusta.Dusigrosz sobie i radnym nie odbierze od diet.

Popularne
Ogłoszenia

Olsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

Powstanie nowy park w Olsztynie