reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jedna firma chętna do zarządzania halą Uranią

OlsztynJedna firma chętna do zarządzania halą Uranią

Jedna oferta wpłynęła w przetargu, który ma wyłonić operatora hali widowiskowej Urania w Olsztynie. Hala jest w przebudowie, a jej ukończenie przewidziano na przyszły rok – poinformował we wtorek prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

reklama

„Tak olbrzymi obiekt, który jest obecnie modernizowany, musi mieć operatora. W związku z tym przygotowaliśmy i ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na wybór operatora. Wpłynęła jedna oferta – firmy z Katowic” – powiedział prezydent Olsztyna.

Obecnie w drodze negocjacji ustalane będą warunki zarządzania Uranią.

reklama

Jak wyjaśnił Grzymowicz, do obowiązków operatora będzie należała organizacja imprez sportowych i widowiskowych. Partner prywatny będzie miał prawo do pobierania pożytków w związku z eksploatacją hali. Będzie też udostępniał ją dla potrzeb podmiotu publicznego lub na rzecz wskazany przez podmiot publiczny innych podmiotów w sposób wypracowany w toku negocjacji.

Prezydent Grzymowicz poinformował, że obecnie na budowie Uranii pracuje ok. 240 pracowników. Wykonawca poinformował miasto o potrzebie wydłużenia terminu realizacji. Pierwotnie hala miała być gotowa w lutym 2023 roku, ale wykonawca chcę przedłużenia zakończenia prac do sierpnia 2023 roku. Powodem były przejściowe kłopoty z pracownikami, ponieważ pracownicy z Ukrainy z chwilą wybuchu wojny wyjechali do swojego kraju, a wykonawca musiał uzupełnić braki kadrowe. Odsunięcie terminu zakończenia budowy jest też podyktowane według wykonawcy sytuacją na rynku materiałów i zerwaniem łańcuchów dostaw.

reklama

Obecnie wniosek wykonawcy jest rozpatrywany przez miejskich urzędników.

W głównej bryle przebudowanej Uranii zlokalizowane będzie wielofunkcyjne boisko, wykorzystywane m.in. w rozgrywkach siatkarskich, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, badmintona, futsalu, boksu. W olsztyńskiej hali widowiskowej będę też inne sale: treningowo-rozgrzewkowa z widownią na 500 osób, sala podnoszenia ciężarów, judo, siłownia oraz zaplecze sanitarno–szatniowo-rehabilitacyjne z pomieszczeniami dla zawodników, sędziów, trenerów, cheerleaderek. Powstanie także lodowisko zewnętrzne i podziemny parking.

Kontrakt ma wartość prawie 195 mln złotych, z czego ponad 130 mln zł to dofinansowanie unijne.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×