25 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec Olsztyna jeździł ulicami Jarot traktorkiem ogrodowym. Był kompletnie pijany

OlsztynMieszkaniec Olsztyna jeździł ulicami Jarot traktorkiem ogrodowym. Był kompletnie pijany

W piątek (01.07.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał nietypowe zgłoszenie, z którego wynikało, że świadek ujął nietrzeźwego kierującego traktorkiem ogrodowym.

reklama

Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ul. Piotrowskiego zauważył mężczyznę, który jechał kosiarką całą szerokością jezdni od prawej do lewej strony. Świadek po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, dlatego zabrał kluczyki od traktorka i powiadomił służby.

Mężczyzna po chwili oddalił się z miejsca zdarzenia – jak się okazało później – poszedł do pobliskiego sklepu kupić alkohol. Interweniujący policjanci dotarli do kierowcy pojazdu mechanicznego, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 38-latek w logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Najlepszy Koncert Świata zagrano w Olsztynie? Przyszło tysiące osób
reklama

Policjanci podjęli decyzję o odholowaniu kosiarki na policyjny parking, a z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×