25 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

26-latek utonął w centrum miasta

Nidzica26-latek utonął w centrum miasta

W jeziorku miejskim w Nidzicy utonął 26-letni mężczyzna. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów mieszkaniec gminy Janowo zanurzył się pod wodę i już nie wypłynął na powierzchnię. Działania poszukiwawcze trwały około 4 godzin jako pierwsi do wody weszli nidziccy policjanci. Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą!

reklama

Do zdarzenia doszło w czwartek (30.06.2022r.) około godz. 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jeziorka miejskiego w Nidzicy topi się mężczyzna. Policjanci jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia i natychmiast weszli do wody celem podjęcia akcji ratunkowej. Trwające około 4 godzin wspólne działania poszukiwawcze realizowane przez policjantów, strażaków i płetwonurków zakończyły się wyciągnięciem z wody ciała 26-letniego mieszkańca gminy Janowo.

Policjanci ustalili, że mężczyzna był nad jeziorkiem miejskim z kolegą, z którym założył się, że przepłynie na drugi brzeg akwenu. Po pokonaniu niewielkiego odcinka, 26-latek zanurzył się i już nie wypłynął na powierzchnię. Z ustaleń policjantów wynika, że był pod wpływem alkoholu.

Dwaj bracia rano wypłynęli łódką na ryby. Rodzina w rozpaczy. Do domu wrócił już tylko jeden
reklama

Nidziccy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności oraz przyczynę utonięcia mężczyzny.

26-latek utonął w centrum miasta

źródło: KWP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×