-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

PKP Intercity planuje zwiększyć liczbę połączeń z Olsztyna do Warszawy

OlsztynPKP Intercity planuje zwiększyć liczbę połączeń z Olsztyna do Warszawy

W perspektywie 2030 roku Olsztyn i Warszawę połączy do 12 par pociągów dziennie, obecnie na tej trasie jeździ 8 par – poinformował w piątek podczas konferencji na stacji Olsztyn Zachodni prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

reklama

Szef PKP Intercity dodał, że dzięki elektryfikacji linii 38 będzie można pojechać do Giżycka i Ełku łącząc w ten sposób Polskę Zachodnią np. Wrocław, Trójmiasto czy Świnoujście z Mazurami, a po otwarciu linii Rail Baltica, Olsztyn będzie skomunikowany z Suwałkami i Białymstokiem.

Chraniuk poinformował też, że oprócz zakupu taboru, modernizacji linii, budowane są także nowe przystanki, które zwiększają dostępność podróżnych do kolei. Jak wyjaśnił, w 2019 roku było takich przystanków 389, a w 2022 jest ich 414.

reklama

Zdaniem prezesa Chraniuka frekwencja w pociągach PKP Intercity będzie rosła z roku na rok, by w 2030 sięgnąć 88 mln pasażerów.

Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście już działa

W roku 2019, ostatnim przed pandemią, PKP Intercity przewiozło 49 mln pasażerów.

reklama

Przewoźnik poinformował w piątek, że od stycznia do końca czerwca tego roku przewiózł 25,4 mln pasażerów. To najlepsza pierwsza połowa roku w historii spółki. W poprzednich dwóch latach ta liczba wynosiła mniej niż 12,5 mln, a w pierwszej połowie 2019 roku z PKP Intercity podróżowało 22,8 mln osób.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
LENA
5 lipca 2022 13:53

Na Szymany coś dajcie

Popularne

Węzeł przesiadkowy Olsztyn-Śródmieście już działa