-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejny przetarg na sprzedaż dawnego aresztu w Ostródzie

OstródaKolejny przetarg na sprzedaż dawnego aresztu w Ostródzie

Starostwo powiatowe w Ostródzie ogłosiło kolejny przetarg na sprzedaż dawnego aresztu śledczego dla kobiet. Po tym jak nie powiodły się cztery poprzednie próby znalezienia kupca, cenę wywoławczą obniżono do 890 tys. zł.

reklama

Próby sprzedaży tej nieruchomości ostródzkie starostwo podejmuje od blisko dwóch lat. Początkowo cena wywoławcza wynosiła ponad 1,6 mln zł, potem stopniowo ją obniżano do 1,2 mln zł, jednak przetargi kończyły się wynikiem negatywnym. Tym razem cenę wywoławczą ustalono na 890 tys. zł. Przetarg ma odbyć się 25 sierpnia.

W skład kompleksu dziewięciu zabudowań dawnego aresztu wchodzi m.in. główny budynek penitencjarny, wartowania z salą widzeń, magazyny i pomieszczenia administracyjne. Obiekty stoją puste od kilku lat. Starostwo planowało utworzyć tam ośrodek socjoterapii dla młodzieży, ale zrezygnowało ze względu na koszty. Po uzyskaniu zgody wojewody warmińsko-mazurskiego wystawiono nieruchomość na sprzedaż.

Filip Chajzer zakończył już budowę willi na Mazurach. Przeszklenia, drewno i jacuzzi – wszystko robi duże wrażenie!
reklama

Według samorządowców nieruchomość jest atrakcyjna, ze względu na swoje położenie – w pobliżu ostródzkiego bulwaru i brzegu Jeziora Drwęckiego, czyli reprezentacyjnej części miasta.

Główny budynek dawnego kompleksu penitencjarno-administracyjnego zbudowano przed II wojną światową, prawdopodobnie jeszcze w XIX w. Od początku obiekt pełnił funkcję więzienia. Od 1978 r. był to areszt śledczy dla kobiet, przewidziany na 75 miejsc.

reklama

Ostatni kapitalny remont przeprowadzono tam w 1973 r. W ocenie służby więziennej, położenie i wymiary działki praktycznie uniemożliwiały rozbudowę jednostki.

Ostródzki areszt dla kobiet był jedną z placówek, które z końcem marca 2018 r. zostały zlikwidowane decyzją resortu sprawiedliwości w związku z reorganizacją funkcjonowania więziennictwa, co miało służyć m.in. optymalizacji kosztów i poprawie warunków służby. Od tego czasu budynki przy ul. Olsztyńskiej są niewykorzystywane. Nieruchomość należy do Skarbu Państwa reprezentowanego przez starostę ostródzkiego.

W Olsztynie powstanie kolejny McDonald’s. Znamy lokalizację piątej restauracji

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Protest przeciwko budowie wielkiego centrum dystrybucyjnego Lidla pod Olsztynem