2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Kolejny przetarg na sprzedaż dawnego aresztu w Ostródzie

OstródaKolejny przetarg na sprzedaż dawnego aresztu w Ostródzie

Starostwo powiatowe w Ostródzie podjęło próbę sprzedaży dawnego aresztu śledczego dla kobiet po raz piąty. Dotychczasowe przetargi zakończyły się niepowodzeniem, dlatego obniżono cenę wywoławczą do 890 000 zł. Nieruchomość jest na sprzedaż już blisko dwie lata. Pierwotnie cena wywoławcza wynosiła ponad 1,6 mln zł, ale wskutek niepowodzeń w czterech kolejnych przetargach, cena została obniżona do obecnej wartości. Kolejny przetarg odbędzie się w dniu 25 sierpnia.

reklama

Dawny areszt śledczy dla kobiet składa się z dziewięciu budynków, w tym budynku penitencjarnego, wartowni z salą widzeń, magazynów i pomieszczeń administracyjnych. Wiele z tych obiektów stoi pustych od kilku lat. Planowano, że władze powiatowe uruchomią ośrodek socjoterapii dla młodzieży, ale ze względu na wysokie koszty projekt został porzucony. Nieruchomość można kupić po uzyskaniu zgody wojewody warmińsko-mazurskiego, który wydał pozytywną opinię na jej sprzedaż.

Zdaniem samorządowców nieruchomość jest atrakcyjna z uwagi na swoją lokalizację blisko ostródzkiego bulwaru oraz brzegu Jeziora Drwęckiego, reprezentacyjnej części miasta. Główny budynek dawnego kompleksu penitencjarno-administracyjnego powstał przed Drugą Wojną Światową, a nawet być może jeszcze w XIX wieku i od początku pełnił funkcję więzienia. Od 1978 roku był to areszt śledczy dla kobiet, który zapewniał 75 miejsc.

reklama

Nieruchomość należy do Skarbu Państwa reprezentowanego przez starostę ostródzkiego. Niemożność rozbudowy jednostki wynika z położenia i wymiarów działki. Ostatni remont przeprowadzono tu w 1973 roku. Od zamknięcia aresztu w 2018 roku budynek pozostaje nieużywany.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia