-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rodzice skatowali 3-miesięczne dziecko. Chłopiec ma połamane rączki, nóżki…

SzczytnoRodzice skatowali 3-miesięczne dziecko. Chłopiec ma połamane rączki, nóżki...

Zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa postawiła Prokuratura Rejonowa w Szczytnie rodzicom trzymiesięcznego dziecka. Niemowlę przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

reklama

Szef Prokuratury Rejonowej w Szczytnie Artur Bekulard poinformował, że sąd rejonowy w Szczytnie rozpoznaje obecnie wniosek o tymczasowy areszt dla rodziców trzymiesięcznego dziecka.

Podkreślił, że prokuratura prowadzi sprawę od dwóch dni. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i usiłowania zabójstwa 3 miesięcznego dziecka.

reklama

Dziecko przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Prokurator Bekulard nie podał, czy rodzice przyznają się do winy. 

reklama

Z ustaleń tygodnika Szczytno wynika, że rodzice przywieźli w poniedziałek wieczorem niemowlę do lekarza, a ten od razu wezwał karetkę pogotowia i nakazał transport do szpitala w Olsztynie.

Rok z Rodzinnym kapitałem opiekuńczym

Jak podaje tygodnik Szczytno: „Śledczy w poniedziałek zatrzymali rodziców i ich przesłuchali. Kobieta ma 22 lata, mężczyzna 25. 3-miesięczny chłopiec wciąż jest nieprzytomny. Jest intubowany. Lekarze walczą o jego życie. Chłopiec ma połamane rączki, nóżki, obojczyki, czaszkę… Jego stan lekarze określają jako ciężki.

„O składanych przez nich wyjaśnieniach nie będę mówił. Mogę jedynie powiedzieć, że prowadzimy takie śledztwo. Dziecko ma potworne, rozległe, obrażenia, czegoś takiego nie widziałem” – powiedział w rozmowie Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury.

źródło: PAP, Tygodnik Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
...
30 czerwca 2022 17:13

„rodziców* do utylizacji.

Radek
30 czerwca 2022 21:10

I niech ktoś mi teraz powie że jest przeciwko karze śmierci.

Popularne

Mamy już informacje o urodzeniach i imionach nadawanych w Olsztynie w poprzednim roku