reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

6,5 mld zł trafi do policji z programu modernizacji służb mundurowych

Szczytno6,5 mld zł trafi do policji z programu modernizacji służb mundurowych

Bardzo zależy nam na tym, by polska policja była profesjonalna, dlatego bardzo dbamy o warunki waszej służby, o godną płacę, dobrą infrastrukturę i nowoczesny sprzęt – mówił w środę wiceminister SWiA Błażej Poboży. Wskazał, że z programu modernizacji służb mundurowych do 2025 roku do polskiej policji trafi 6,5 mld zł.

reklama

„Dzisiejszy dzień to niesamowicie podniosła, niezwykła chwila zarówno dla was, dla waszych rodzin jak i całej policyjnej społeczności. Promocja na pierwszy stopień oficerski to nie tylko zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność i zobowiązanie” – powiedział w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

„Dziś 168 policjantów i policjantek dostępuje tego zaszczytu. Wierzę, że swoją służbę będziecie wykonywać wzorowo. Służba policyjna to niezwykła misja. Stoicie na straży prawa, dbacie o bezpieczeństwo obywateli. Jesteście blisko obywateli, staracie się zrozumieć ich problemy, służyć wsparciem” – zaznaczył wiceszef resortu SWiA.

reklama

Podkreślił, że to dzięki polskiej policji, „poczucie bezpieczeństwa Polaków, mimo trudnej, szczególnie trudnej sytuacji w naszym regionie, w Polsce, pozostaje na bardzo wysokim poziomie, a poczucie bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym, choćby tu na Warmii i Mazurach na rekordowym wysokim poziomie”.

Zapewnił, że Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji wspierało i nadal będzie wspierać policję.

reklama

„Właśnie dlatego realizujemy kolejny program służb mundurowych. Na lata 2022-25 do wszystkich służb, do wszystkich formacji podległych naszemu resortowi trafi ponad 10 mld zł a największa z tego część – 6,5 mld zł – do policji. Bardzo zależy nam na tym byście mogli służyć w pełni profesjonalnie, dlatego bardzo dbamy o warunki waszej służby, o godną płacę, dobrą infrastrukturę i nowoczesny sprzęt” – dodał Poboży.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podkreślił, że moment promocji jest wyjątkowy.

„Mam świadomość, że zdobycie upragnionych gwiazdek nie było wcale łatwe. Dziś do tych symbolicznych niebieskich podestów przeszliście parę kroków, ale prawda jest taka, że aby wejść i przyklęknąć na tych podestach, potrzeba było zdecydowanie więcej trudu, wysiłku, zaangażowania, wyrzeczeń, ciężkiej służby i pracy, pewnie niejednokrotnie okupionej łzami, chwilami rezygnacji, nieprzespanymi nocami” – podkreślił.

Wyraził przekonanie, że „dzisiejsza uroczystość i fakt dotknięcia ramienia generalską szablą i możliwość obrócenia pagonów i pokazania światu tych uprawnionych dwóch gwiazdek podkomisarza polskiej policji, rekompensuje trudy i daje ogromną satysfakcję z ciężkiej pracy” – dodał szef polskiej policji.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×