reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pomysł na dwudniową wycieczkę w Małopolsce

Materiał partneraPomysł na dwudniową wycieczkę w Małopolsce

Wakacyjne miesiące to idealny moment na dłuższe i krótsze wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy będzie to wypad z ukochaną osobą, w gronie najbliższych czy z rodziną, warto odwiedzić ciekawe miejsca i spędzić czas na świeżym powietrzu. Interesującym pomysłem na dwudniową wycieczkę jest połączenie zwiedzania, edukacji i szalonej zabawy – jakie miejsca spełnią te trzy kryteria?

Odkrywanie Małopolski

reklama

Małopolska to jeden z regionów w Polsce, który może się pochwalić pokaźną ilością zabytkowych miejsc, parkami narodowymi i krajobrazowymi oraz… kopalniami soli! Zwiedzanie kopalni soli może być fantastycznym doświadczeniem dla osób w każdym wieku – podróżą w czasie, żywą lekcją historii oraz poznaniem niezwykłego miejsca. W Małopolsce znajdują się dwie kopalnie soli, w Wieliczce i w Bochni, które zostały wpisane na listę UNESCO i przystosowane do ruchu turystycznego. Podczas dwudniowej wycieczki po Małopolsce można przeznaczyć jeden dzień właśnie na zwiedzanie kopalni soli (https://energylandia.pl/artykul/w-podziemnym-swiecie-kopaln-soli-w-bochni-i-wieliczce/), np. tej w Wieliczce, gdzie dodatkową atrakcją jest Zamek Żupny.

Dostępnych jest tu kilka tras turystycznych, w tym Trasa Górnicza, która wiedzie przez mniej znane tunele podziemne, a jej uczestnicy potrzebują specjalnych kombinezonów i przewodnika, by ją pokonać. Trasa Górnicza ma 1,9 km długości, ale podczas eksplorowania tuneli solnych na śmiałków czekają dodatkowe zadania związane z górnictwem. Całość trwa ok. 3 godzin. Trasa Górnicza jest przeznaczona raczej dla osób dorosłych, natomiast z dziećmi można wybrać się na dłuższą, ale mniej skomplikowaną Trasę Turystyczną, której punktem kulminacyjnym jest zwiedzanie przepięknej Kaplicy św. Kingi. Bilety warto rezerwować na konkretną godzinę, a po wycieczce i obiedzie w Wieliczce udać się na nocleg w Zatorze, gdzie kolejnego dnia rozpoczyna się drugi punkt programu… czyli szaleństwo w Energylandii!

Wesoła zabawa w największym Parku Roller Coasterów nr 1 w Europie

reklama

Energylandia w Zatorze to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Park otwarty jest codziennie od godziny 10:00, a w miesiącach wakacyjnych czynny jest do godziny 20:00, z wyjątkiem wydarzeń specjalnych, takich jak. Magic Night, gdy zabawa trwa aż do 23:00 – trzy godziny zabawy gratis brzmi naprawdę magicznie. Wszystkie aktualności dotyczące harmonogramu otwarcia Parku można znaleźć na oficjalnej stronie w zakładce Kalendarz – warto tam zajrzeć, zwłaszcza gdy planuje się wycieczkę z wyprzedzeniem.

Park podzielony jest na 6 stref tematycznych, a już wkrótce nastąpi otwarcie 7 strefy rozwywki – Sweet Valley (https://energylandia.pl/atrakcje/sweet-valley/). To jednak nie wszystkie nowości w sezonie 2022, bo niedawno, 28. czerwca, nastąpiła premiera 4 części Water Parku, Bamboo Bay oraz drugiej największej atrakcji Smoczego Grodu, koła młyńskiego Wonder Wheel. Od tej pory w Energylandii czekają aż 123 atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych.

reklama

Flagowe atrakcje Parku to oczywiście roller coastery, których w tym momencie jest 18. W tym roku triumfy święcić będzie Zadra, największy i najszybszy hybrydowy roller coaster na świecie, który niedawno otrzymał prestiżową nagrodę #CoasterMadness2022, przyznawaną przez fanów górskich kolejek z całego świata. Miłośnicy adrenaliny, szybkich przejazdów z efektem nieważkości, podczas wycieczki w Energylandii powinni zajrzeć także na GameExpert Hyperion, Abyssusa i Mayana – trzy niesamowite roller coastery, które zapewnią niezapomniane wrażenia nawet najodważniejszym śmiałkom.

W Energylandii oprócz kolejek górskich i atrakcji ekstremalnych znajduje się mnóstwo innych atrakcji, w tym tych przeznaczonych dla najmłodszych – dla dzieci między 2 a 6 roku życia przygotowano aż 25 z nich. Pięknie zdobione karuzele wiedeńskie Leoś i Sissi, szalone WRC Auto Zderzaki, pełne przygód Jeep Safari i Farma Krasnali oraz przyjemna kolejka widokowa Dragon Adventure, zapewnią maluchom niezapomniany dzień.

 Natomiast osoby, które lubią kolejki górskie, ale niekoniecznie te ekstremalne, mogą przejechać się na szybkich i mniejszych roller coasterach, takich jak Boomerang, Frida, Draken oraz familijny coaster Śmiejżelki Energuś.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×