-2 C
Olsztyn
sobota, 4 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

CBA po kontroli w Braniewie zawiadomiło Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych

BraniewoCBA po kontroli w Braniewie zawiadomiło Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych

Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli zamówień publicznych przy termomodernizacji jednego z budynków szkolnych w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) znalazło nieprawidłowości i zawiadomiło Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

reklama

Zespół prasowy CBA poinformował w środę, że funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury Biura prowadzili kontrolę w braniewskim urzędzie miasta od połowy lutego do końca maja 2022 r.

Kontrola dotyczyła udzielenia w 2019 r. zamówienia publicznego na termomodernizację budynku szkoły podstawowej nr 6 i gimnazjum nr 1 przy ul. Konarskiego. W jej toku ujawniono nieprawidłowości – naruszenie zasady uczciwej konkurencji w opisie przedmiotu zamówienia oraz zasady równego traktowania wykonawców przy określaniu warunków udziału w przetargu – podał zespół.

reklama

Zaznaczył, że w związku z tymi nieprawidłowościami CBA skierowało 22 czerwca do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Olsztynie zawiadomienie o naruszeniu ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Podwyżki komunalnych usług a ceny paliwa

Projekt był częścią większego zadania inwestycyjnego w ramach rewitalizacji Braniewa – termomodernizacji obiektów oświatowych i użyteczności publicznej w tym mieście. Pieniądze, które urząd miasta pozyskał na finansowanie tych działań, pochodziły z programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-20 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 14,8 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich – prawie 8,2 mln zł – informowało na początku kontroli CBA.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
29 czerwca 2022 10:39

Zapraszamy CBA do Olsztyna.

Popularne

Rusza nabór wniosków do programu Senior+