reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mężczyzna na podstawie danych osobowych znajomych brał pożyczki gotówkowe

WiadomościMężczyzna na podstawie danych osobowych znajomych brał pożyczki gotówkowe

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – takie zarzuty usłyszał 33 – latek. Mężczyzna na podstawie danych osobowych znajomych brał pożyczki gotówkowe, a wszystko to wyszło na jaw, kiedy zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty.

reklama

Suscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie. Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe znajomych osób, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczkę gotówkową wprowadzając w błąd co do tożsamości faktycznej osoby składającej wniosek, a także co do zamiaru wywiązania się z zawieranej umowy w zakresie jej spłaty. Jak ustalili policjanci suma wszystkich pożyczek to ponad 25000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali wielu świadków, a także zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu suscy policjanci ustalili sprawcę. Następnie przedstawili 33-latkowi 20 zarzutów oszustwa, a postępowanie zakończyli aktem oskarżenia.

Teraz mężczyzna ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×