fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Trzyletni Janek walczy o życie

KętrzynTrzyletni Janek walczy o życie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

U trzyletniego Janka rozpoznano neuroblastomę w IV stopniu zaawansowania. Rodzice utworzyli zbiórkę na siepomaga.pl, w grupie licytacyjnej na Facebooku jest już blisko dwa tysiące osób.

Rozpoznanie: neuroblastoma w IV stadium zaawansowania

W sieci pojawił się dramatyczny apel rodziców o pomoc na leczenie trzyletniego Janka Korshenricha z Kętrzyna w województwie warmińsko-mazurskim.

Kilka tygodni temu u chłopca rozpoznano nowotwór: neuroblastomę w IV stadium zaawansowania. Przerzuty zajęły 70% organizmu. Obecnie dziecko jest w trakcie mocnej skojarzonej chemioterapii, jednak z uwagi na postęp choroby i dodatnią mutację genu NMYC istnieje duże ryzyko, że leczenie nie będzie skuteczne. Rodzice szukają pomocy poza granicami naszego kraju, co wiąże się z kosztami, których nie są w stanie ponieść samodzielnie. W związku z tym założyli zbiórkę na siepomaga.pl i proszą o pomoc w ratowaniu ich dziecka.

Bartuś stracił brata, sam ledwo przeżył. Jest szansa aby go wesprzeć

Licytacje na Facebooku

Na Facebooku powstała licząca już blisko dwa tysiące osób grupa publiczna Licytacje dla Jasia, gdzie również zbierane są środki na leczenie chłopca. Można wylicytować różnego typu przedmioty, ubrania, wypieki czy vouchery na rozmaite usługi, bilety na wydarzenia czy książki.

W akcję włączyło się mnóstwo osób z całej Polski.

Neuroblastoma – co to takiego?

Neuroblastoma (NBL) to inaczej nerwiak zarodkowy współczulny. To nowotwór złośliwy, który rozwija się z macierzystych komórek nerwowych (neuroblastów). Jest to jeden z najczęściej występujących nowotworów u dzieci: stanowi od 7 do 10% nowotworów u dzieci, a u noworodków aż 30 do 50%. U dzieci do 15. roku życia stwierdza się rocznie 6 do 11 zachorowań na milion. W Polsce rozpoznaje się 60 do 70 nowych zachorowań w ciągu roku.

Młoda policjantka usłyszała przerażającą diagnozę

Do tej pory nie są znane przyczyny powstawania neuroblastomy.

Leczenie ma charakter skojarzony i kompleksowy i jest zależne od stopnia zaawansowania choroby.

Link do zbiórki: Walka Janka

Link do licytacji: Licytacje dla Jasia

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze