14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

IMGW ostrzega. Szykuje się pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni

WiadomościIMGW ostrzega. Szykuje się pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ten tydzień to pogodowy rollercoaster, czyli lato w pełni. Poniedziałek w większości kraju ciepły i gorący z burzami, nawalnym deszczem, i bardzo silnym wiatrem, ale już we wtorek nieco chłodniej. Za to w niedzielę nawet 33 st. C – poinformował w poniedziałek IMGW.

reklama

IMGW prognozuje, że w poniedziałek będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wszędzie przelotne opady deszczu. Najgorsza pogoda zapowiada się na wschód od linii Opolszczyzny, Wielkopolski, Kujaw, Mazowsza, Warmii i Mazur, gdzie wystąpią burze, miejscami z gradem, a najintensywniejsze prognozowane są w południowo-wschodniej części kraju.

Temperatura maksymalna od 17 st. C nad morzem do 27 st. C na Podkarpaciu. Burzom towarzyszyć będą silne porywy wiatru do 90-100 km/h, lokalnie 110 km/h.

reklama

Wtorek zapowiada się spokojniejszy, zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w dzień od 16 st. C nad morzem do 21 st. C we Wrocławiu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Mieszkańcy Elbląga po otwarciu przekopu liczą na zagranicznych turystów

W środę więcej słońca głównie na południu, południowym zachodzie i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu. Temperatura od 17 st. C nad morzem do 24 st. C we Wrocławiu.

reklama

Na świąteczny czwartek IMGW przewiduje zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju i Kujawach burze. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W piątek ma być zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej części kraju duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. C na Helu do 28 st. C we Wrocławiu.

Powrót gorących dni w sobotę. Bez opadów z małym, miejscami umiarkowanym, zachmurzeniem. Temperatura od 23 st. C na Suwalszczyźnie, około 27 st. C w centrum, do 32 st. C na zachodzie kraju.

Nawet ultrarzadkie choroby u dzieci są leczone w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

W niedzielę prawdziwie letnia pogoda. Temperatura od 25 st. C na Suwalszczyźnie, około 30 st. C w centrum, do 33 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 65 km/h, południowy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×