13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Grzegorz Wieczorek nowym zastępcą prezydenta Olsztyna

OlsztynGrzegorz Wieczorek nowym zastępcą prezydenta Olsztyna
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pracujący obecnie w olsztyńskim starostwie powiatowym Grzegorz Wieczorek od najbliższego poniedziałku obejmie stanowisko jednego z zastępców prezydenta Olsztyna – poinformował ratusz.

reklama

Grzegorz Wieczorek od najbliższego poniedziałku przejmie obowiązki Ryszarda Kucia, który został odwołany z tej funkcji niemal miesiąc temu. Wówczas podano, że Platforma Obywatelska, do której zgodnie z umową koalicyjną należy obsada tego stanowiska, „cofnęła mu rekomendację”. Bliższych powodów nie podano.

Wieczorka na stanowisko w ratuszu także wskazała PO. Będzie odpowiadał w mieście za realizację inwestycji związanej z rozwojem transportu zbiorowego oraz sprawował nadzór właścicielski nad miejskimi spółkami, Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu, czy Zakładem Lokali i Budynków Komunalnych.

reklama

Obecnie Wieczorek jest dyrektorem Wydziału Budownictwa i Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Wcześniej pracował m.in. w Olsztyńskim Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym. Jest absolwentem Wydziału Geodezji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Verhofstadt w Olsztynie: w UE należy odejść od zasady jednomyślności

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama