8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Kult z Kazikiem Staszewskim zagra w Olsztynie!

OlsztynKult z Kazikiem Staszewskim zagra w Olsztynie!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn Green Festival odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia nad jeziorem Ukiel. Po raz pierwszy w historii w wydarzeniu weźmie udział Kult z Kazikiem Staszewskim. Tutaj możesz kupić bilety.

Kazik Staszewski i Kult w Olsztynie

reklama

Kult jest legendą polskiej sceny muzycznej. Powstał w 1982 roku w Warszawie, nagrał 17 albumów, a przebojów takich jak „Do Ani”, „Baranek”, „Polska” czy choćby „Gdy nie ma dzieci” nie da się zliczyć.

W skład zespołu wchodzą: Kazik Staszewski (wokal, saksofon), Konrad Wantrych (klawisze), Piotr Morawiec (gitara), Wojciech Jabłoński (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goebs (perkusja), Mariusz Godzina (saksofon tenorowy, saksofon barytonowy), Janusz Zdunek (trąbka), Jarosław Ważny (puzon).

reklama

Najnowsze wydawnictwo Kultu nosi przewrotny tytuł „Ostatnia płyta” i chyba najlepiej je obrazują słowa Jarka Szubrychta z „Wyborczej”, który napisał wprost: „Jak na szanującego się wieszcza przystało, Staszewski daje się tak interpretować, że w rytm jego piosenek śmiało mogą maszerować na zderzenie czołowe przeciwstawne manifestacje”.

Sprawdź ceny biletów TUTAJ.

reklama

Kult ma na koncie ponad trzy tysiące koncertów, występował na najważniejszych polskich festiwalach i poza granicami Polski, między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy w Brazylii.

Czy Michalina Wojciechowska z naszego regionu zostanie nową Top Model?

Wystąpią też Wczasy

Wczasy, czyli Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło, po sukcesie debiutanckich „Zawodów” w 2018 roku, w 2021 roku wrócili z płytą „To wszystko kiedyś minie”. Znajdziemy na niej zdystansowany komentarz do rzeczywistości, z którą trzeba się zmierzyć, melancholijne melodie i osobiste, pełne emocji teksty o zmienności i przemijaniu uczuć w międzyludzkich relacjach.

Dziennikarze muzyczni „Wyborczej” uznali ją za jedną z najlepszych płyt, wydanych w 2021 roku, a Przemysław Gulda tak mówił o zespole:

– Ten zespół jest najlepszą odpowiedzią na zarzuty, że polska scena muzyczna odwraca się od współczesności albo ogląda ją przez przyciemniane szyby limuzyn swoich bogatych rodziców. To kolejny w dorobku poznańskiego duetu zapis rzeczywistości absolwentów niepotrzebnych kierunków i niewypadających dobrze w filmach na YouTubie.

Organizatorzy zaprosili też Szczyla

Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek, przez niektórych nazywany jest „powiewem młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na scenie rapowej”. Urodził się w Katowicach, dorastał w Gdyni, a w 2021 roku wydał debiutancki album „Polska Floryda”, którym – jak sam mówił – chciał trafić „do każdego – młodego, starego, punka, rockmana, metalowca, hiphopowca, kolesia, który słucha popu”. Na płycie usłyszymy więc Pezeta i Magierę, Kubiego Producenta i Tymka, ale też Piotra Roguckiego z Comy, z którym nagrał „Cień”.

Piękna dziewczyna z Mazur podbija znany program

Jarek Szubrycht w „Wyborczej” pisał o nim, że „nawija miękko, bezwysiłkowo i równie lekko przeskakuje mury gatunków, generacji i gett. (…) W debiucie rapującego dwudziestolatka znaleźć jeden z najlepszych polskich postpunkowych numerów ostatnich lat? Tego się nie spodziewałem”.

Olsztyn Green Festival 2022 – co, gdzie, kiedy?

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 12 do 14 sierpnia na terenie CRS „Ukiel” przy ulicy Kapitańskiej w Olsztynie. Wśród artystów wystąpią między innymi Maria Peszek, Daria Zawiałow, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek, Vito Bambino, Ania Karwan, Kaśka Sochacka, Ralph Kaminski, Igo, Bokka, Mrozu, Natalia Szroeder, Baranovski czy Julia Wieniawa.

Zaplanowano spotkania z artystami, zajęcia sportowe, warsztaty ekologiczne, nie zabraknie też food trucków i fashion trucków.

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama