14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Kobieta zaatakował 21-latkę. Ta odparła atak chwytając ostrze noża rękoma

OlsztynKobieta zaatakował 21-latkę. Ta odparła atak chwytając ostrze noża rękoma

Kompletnie pijana kobieta, chcąc zdobyć pieniądze, zagroziła przypadkowo napotkanej osobie nożem, przystawiając jego ostrze do ciała. Pokrzywdzonej kobiecie udało się odeprzeć atak, chwytając ostrze noża rękoma i odrzucając je na bok. Zaatakowana 21-latka została niegroźnie ranna w rękę. Poszukiwania za usiłującą dokonać rozboju kobietą nie trwały długo. Na trop kobiety trafił policjant, który z rysopisu podanego przez pokrzywdzoną szybko ustalił adres, pod którym zastał pijaną 43-latkę i jej 3-letnią córkę.

reklama

W poważnych tarapatach w ubiegłą niedzielę (05.06.2022 r.) wieczorem znalazła się 21-latka spacerująca w rejonie ul. Pułaskiego w Barczewie. W pewnym momencie do ciała 21-latki został przystawiony nóż. Okazało się, że za jej plecami stoi kompletnie pijana kobieta, która zażądała wydania od pokrzywdzonej portfela oraz pieniędzy. 21-latka nie straciła zimnej krwi i chwytając ostrze noża oburącz, odrzuciła je na bok, po czym wyrwała się i uciekła w bezpieczne miejsce. Bezpośrednio po tym zdarzeniu pokrzywdzona powiadomiła policjantów z Barczewa, podając im dokładny rysopis sprawczyni.

Po otrzymaniu zgłoszenia, jeden z barczewskich policjantów na podstawie podanego rysopisu rzucił podejrzenia na mieszkającą w pobliżu 43-letnią kobietę. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie w mieszkaniu zastali kompletnie pijaną 43-latkę. Po przeszukaniu pomieszczeń mundurowi znaleźli i zabezpieczyli ostre narzędzie, o którym mówiła pokrzywdzona. Na domiar złego, pod opieką 43-latki znajdowała się jej zaledwie 3-letnia córka. Dziewczynka została przekazana pod opiekę członka rodziny, a jej nieodpowiedzialna matka trafiła do policyjnej celi.

reklama

43-latka po wytrzeźwieniu została przesłuchana i usłyszała zarzut usiłowania rozboju. I choć bezpośrednio po zdarzeniu kobieta nie potrafiła przypomnieć sobie przebiegu zdarzenia, to po wytrzeźwieniu wróciła jej pamięć i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie rozboju zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia