8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Marszałek pomógł kolejarzom. Samorząd przekaże Polregio kolejnych 7 mln zł

OlsztynMarszałek pomógł kolejarzom. Samorząd przekaże Polregio kolejnych 7 mln zł
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Radni sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego na nadzwyczajnej sesji zdecydowali we wtorek o przekazaniu spółce Polregio kolejnych 7,05 mln zł. W sumie samorząd warmińsko-mazurskiego w tym roku przekaże spółce blisko 70 mln zł.

reklama

Radni zdecydowali we wtorek o zwiększeniu tegorocznej dotacji dla Polregio o kolejnych 7,05 mln zł. W sumie samorząd warmińsko-mazurskiego przekaże spółce kolejowej w bieżącym roku 69,8 mln zł. Za zwiększeniem dotacji głosowali wszyscy radni obecni na nadzwyczajnej sesji sejmiku regionu.

Część kwoty, którą samorząd warmińsko-mazurskiego przekaże Polregio – konkretnie 2,5 mln zł – ma być przeznaczone na podwyżki dla pracowników Polregio. W warmińsko-mazurskim takich osób jest 400.

reklama

„Robimy to (przekazujemy pieniądze) w zrozumieniu słusznych postulatów pracowników, mimo że na podstawie zawartej umowy koszty pracownicze leżą po stronie spółki” – powiedział marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin nawiązując do wieloletniej umowy, jaką samorząd regionu zawarł z Polregio na świadczenie usług przewozowych.

Podpisano kontrakt programowy. Do naszego regionu trafi ok. 1,8 mld euro

Pozostała część dotacji samorządu dla Polregio ma być przekazana na pokrycie kosztów realizowania przewozów.

reklama

Warmińsko-mazurskie jest ostatnim regionem, który przekazał Polregio dotacje na sfinansowanie podwyżek pracowników w 2022 roku. Pozostałe sejmiki zrobiły to wcześniej.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 27 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama