17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Firma z Izraela inwestuje na Warmii i Mazurach

BartoszyceFirma z Izraela inwestuje na Warmii i Mazurach

Ambasadora Izraela w Polsce dr Yacova Livnea wziął udział w oficjalnym uruchomianiu inwestycji w Sępopolu.  Jest to druga co do wielkości farmę wiatrową w Polsce. Pomysłodawcą lokalizacji i osobą zaangażowaną w realizację projektu był lidzbarski przedsiębiorca Ryszard Nałęcz. Inwestycję zrealizowała izraelska firma.

reklama

Groupa Energix została założona w 2009 roku w Izraelu. Firma inwestuje na rynku polskim, izraelskim i amerykańskim. Obecnie spółki z grupy Energix posiadają na świecie portfel ponad 2 GW projektów na różnych etapach rozwoju i jest największą izraelską firmą produkującą energię ze źródeł odnawialnych. 

Polska inwestycja firmy jest o mocy 120MW. Zdaniem prezesa firmy Asa Levingera, w niedalekiej przyszłości do użytku zostanie oddane kolejne 181 MW, w tym większości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Ryszard Nałęcz jest bardzo zadowolony ze współpracy z Energix, jak mówi – “To ludzie z pasją i wizją, wiele dobrego przyniesie ich działalność w naszym regionie”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jerzy
6 czerwca 2022 09:04

Dlaczego na Izrael nikt nie nałoży sankcji, przecież zagarnęli Palestynę. Dziwne to jest że cały świat na to patrzy i nie reaguje.

Pozytywna
5 czerwca 2022 16:05

Mało ich tu jeszcze, tu chcą przejąć ziemie w Polsce? Tu jest Polska, a nie Polin

Polecane