13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Mężczyzna wpadł do studzienki na budowie hotelu

OstródaMężczyzna wpadł do studzienki na budowie hotelu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chwilę przed godziną 15:30, w piątek 3 czerwca do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie z informacją, że na terenie budowy kompleksu hotelowego w Ostródzie doszło do wypadku.

reklama

Podczas prac budowlanych z wysokości około 5 metrów do studzienki technicznej spadł pracownik. Do akcji ratowniczej z JRG Ostróda wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i rozpoznawczo ratowniczy. Na miejsce zdarzenia udał się również st. kpt. Rafał Napiórkowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie.

Strażacy na miejscu wypadku ustalili, że poszkodowany jest przytomny i ma uraz nogi. Nie był w stanie samodzielnie wyjść ze studzienki. Strażacy przy pomocy trójnogu ratowniczego zbudowali stanowisko ewakuacyjne. Wykorzystując techniki alpinistyczne do studzienki opuszczony został strażak, który ocenił stan poszkodowanego i przygotował go do ewakuacji na powierzchnię. Mężczyzna został ubrany w uprząż ewakuacyjną, tak zwany trójkąt ratowniczy i za pomocą systemu linowego wciągnięto go na zewnątrz. Poszkodowanego przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala.

Wypadek na ul. Lubelskiej. 41-letni kierowca "wysłał" motocyklistę do szpitala
reklama

źródło: KP PSP Ostróda

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama