14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Nowe dziewice złożyły publiczne śluby

EłkNowe dziewice złożyły publiczne śluby
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czwartek 26 maja w katedrze w Ełku trzy kobiety weszły do grona Dziewic Konsekrowanych. To Aneta Bugnacka z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Turośli, Anna Łozowska z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku i Katarzyna Sikorska z parafii pw. św. Wojciecha w Suwałkach.

reklama

Po wielu latach formacji i przygotowania duchowego w obecności wiernych, na ręce biskupa ełckiego Jerzego mazura złożyły publiczne śluby czystości i postanowienie życia w dziewictwie konsekrowanym.

Otrzymały obrączkę, którą będą nosić na palcu serdecznym prawej ręki, oraz przyjęły księgę Liturgii Godzin, aby wielbić Boga i prosić o zbawienie całego świata.

reklama

Nad formacją i rozwojem duchowym czuwa ks. kan. dr Dariusz Brozio.

Biskup Jerzy Mazur wygłosił homilię, w której przypomniał zgromadzonym, że dziewictwo konsekrowane wywodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa i jest najstarszą formą życia konsekrowanego w Kościele. Dziewicę konsekrowaną kościół nazywa także „oblubienicą Jezusa”, co oznacza, że taka kobieta z własnej woli poświęca Jezusowi Chrystusowi siebie i miłość, którą mogłaby obdarzyć męża i dzieci. Robi to dla chwały Boga i zbawienia ludzi. Biskup zwrócił się bezpośrednio do tych kobiet, zaznaczając, że to akt, który jeszcze ściślej zwiąże je z Bogiem przez oddanie się do jego dyspozycji.

Z Olsztyna wyruszyła pielgrzymka rowerowa do grobu bł. ks. Popiełuszki
reklama

Aktualnie na terenie diecezji ełckiej jest 9 dziewic i 5 wdów konsekrowanych. Do grona wdów dołączą kolejne osoby, które zostaną konsekrowane podczas Diecezjalnego Spotkania Teściowych, które odbędzie się 9 lipca w Lipsku.

Nowe dziewice złożyły publiczne śluby

źródło: Diecezja Ełcka

reklama
reklama
reklama
reklama

22 KOMENTARZY

22 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×