18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Zmiany w organizacji ruchu przy budowanej hali Urania

OlsztynZmiany w organizacji ruchu przy budowanej hali Urania

W związku z trwającymi pracami związanymi z przebudową hali sportowej Urania od poniedziałku 06.06. zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

reklama

Zmiany oznaczają utrudnienia dla kierowców na Al. Piłsudskiego, wzdłuż placu budowy oraz ulicy i drogi wewnętrznej prowadzącej do sklepu „Malwa” (Schemat poniżej).

– Powodem utrudnień jest konieczność zapewnienia miejsca postoju samochodów z dźwigarami dachowymi oraz ich rozładunku – mówi Andrzej Rosocha, kierownik kontraktu modernizacji Hali Urania.  

reklama

Jest to związane z faktem, że budowa Uranii weszła w kolejny etap realizacji – montaż dachów. Tym samym w dniach w dniach 06.06. – 15.06.2022. będzie obowiązywała tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, która umożliwi wykonawcy montaż konstrukcji  dachu hali rozgrzewkowej i lodowiska.

– Aby zamontować dach nad halą rozgrzewkową potrzebujemy 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 33 m, natomiast w przypadku dachu nad lodowiskiem na budowę przyjedzie 8 dźwigarów strunobetonowych o długości 26 m. Będą one rozładowywane przy pomocy żurawia samochodowego o nośności 450 ton – dodaje Rosocha.

Jednocześnie na placu budowy trwają prace nad montażem konstrukcji stalowej kopuły, która będzie ważyła ponad 210 ton. Jeśli pogoda pozwoli i nie wystąpią silne wiatry, montaż powinien zostać zakończony pod koniec czerwca. 

reklama
Zmiany w organizacji ruchu przy budowanej hali Urania ruch drogowy Olsztyn, Wiadomości

źródło: Olsztyn UM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane