-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane

OlsztynKto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane

W czwartek 26 maja oficjalnie pożegnano dotychczasową dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, Irenę Petrynę, która po 17 latach pracy na tym stanowisku odeszła na zasłużoną emeryturę. Zastąpi ją Wioletta Śląska-Zyśk.

Czy następczyni Ireny Petryny będzie równie przebojowa?

reklama

Irena Petryna jest związana z PSL-em i jest uważana za wybitnego menedżera. Pomimo sprzeciwu miasta udało jej się przejąć ze szpitala miejskiego najbardziej dochodowy oddział torakochirurgii. Bez wątpienia jest bardzo ambitna i przebojowa.

Teraz stanowisko dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie obejmie Wioletta Śląska-Zyśk, która obecnie nie jest już członkiem PSL-u, ale z jego listy udało jej się wcześniej zdobyć mandat w sejmiku województwa. Dotychczas była dyrektorem Kortosfery w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – to powstające centrum edukacyjne, nawiązujące do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Sąd obniżył rekompensatę dla Czesława Małkowskiego za niesłuszne zatrzymanie i aresztowanie

Nowa dyrektor jest związana z sektorem zdrowia

reklama

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Wioletta Śląska-Zyśk nie jest osobą przypadkową, przygotowywała się do tego wyzwania.

– O służbie zdrowia myślałam od dawna, nadzorowałam przecież sektor zdrowia jako wicemarszałek, byłam w zespole do mapowania potrzeb zdrowotnych przy wojewodzie i zasiadałam w komitecie sterującym przy ministrze zdrowia. Obecnie pełnię natomiast funkcję przewodniczącej rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie i kończę studia MBA, dotyczące zarządzania w sektorze zdrowia – mówi w GW przyszła szefowa Centrum.

reklama

Zależy jej na tym, aby szpital płucny był ważną częścią realizacji strategii, polegającej na uznaniu zdrowia za jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji, wpływających i napędzających rozwój całego regionu.

Zmiany w sejmiku wojewódzkim i UWM

W związku z objęciem szefostwa w placówce samorządowej, Wioletta Śląska-Zyśk będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej wojewódzkiej, a Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie szukał nowego dyrektora.

Marcin Kulasek: Rok w cieniu wojny i zbrojeń [OPINIA]

Kolejną osobą na liście PSL do rady sejmiku jest Marek Szter, jednak jako zatrudniony w urzędzie marszałkowskim musiałby zrezygnować ze stanowiska i nie wiadomo, czy się na to zdecyduje. Następna na liście jest Grażyna Licznerska.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
30 maja 2022 16:17

Tą fuchę może otrzymać tylko jakiś Pesel z dobrymi układami.

Roberto
4 czerwca 2022 21:43

Jaki sprzeciw miasta,? Wszystko ukartowane i rozegrane przez Piotra G. i radnych koalicyjnych. Nawet im powieka nie drgnęła. A Irenka Petrynowa to za co w Radzie Nadzorczej wodociągów siedzi? Pogaduchy-kłamczuchy, a potem łoić to miasto i ten biedny szpital miejski. Niech grzym ze swoich dopłaca za straty co roku. Zobaczymy ile za 2021 pokaże dyrektor? To się w głowie nie mieści. A Ciunelowa tam sprząta i zatrudnia salowe, sprzątaczki, ect? Że to ludzie widzą i nic nie robią! Jedzenie, jak w Zammbii, na wszystkim oszczędzają a ci się pasą! A potem na fb lans! Za czyje? Za swoje? Nie za… Czytaj więcej »

Popularne

Marcin Kulasek: Rok w cieniu wojny i zbrojeń [OPINIA]