4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Kto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane

OlsztynKto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane

W czwartek 26 maja oficjalnie pożegnano dotychczasową dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, Irenę Petrynę, która po 17 latach pracy na tym stanowisku odeszła na zasłużoną emeryturę. Zastąpi ją Wioletta Śląska-Zyśk.

reklama

Czy następczyni Ireny Petryny będzie równie przebojowa?

Irena Petryna jest związana z PSL-em i jest uważana za wybitnego menedżera. Pomimo sprzeciwu miasta udało jej się przejąć ze szpitala miejskiego najbardziej dochodowy oddział torakochirurgii. Bez wątpienia jest bardzo ambitna i przebojowa.

Teraz stanowisko dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie obejmie Wioletta Śląska-Zyśk, która obecnie nie jest już członkiem PSL-u, ale z jego listy udało jej się wcześniej zdobyć mandat w sejmiku województwa. Dotychczas była dyrektorem Kortosfery w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – to powstające centrum edukacyjne, nawiązujące do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

reklama

Nowa dyrektor jest związana z sektorem zdrowia

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Wioletta Śląska-Zyśk nie jest osobą przypadkową, przygotowywała się do tego wyzwania.

– O służbie zdrowia myślałam od dawna, nadzorowałam przecież sektor zdrowia jako wicemarszałek, byłam w zespole do mapowania potrzeb zdrowotnych przy wojewodzie i zasiadałam w komitecie sterującym przy ministrze zdrowia. Obecnie pełnię natomiast funkcję przewodniczącej rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie i kończę studia MBA, dotyczące zarządzania w sektorze zdrowia – mówi w GW przyszła szefowa Centrum.

Zależy jej na tym, aby szpital płucny był ważną częścią realizacji strategii, polegającej na uznaniu zdrowia za jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji, wpływających i napędzających rozwój całego regionu.

reklama

Zmiany w sejmiku wojewódzkim i UWM

W związku z objęciem szefostwa w placówce samorządowej, Wioletta Śląska-Zyśk będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej wojewódzkiej, a Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie szukał nowego dyrektora.

Kolejną osobą na liście PSL do rady sejmiku jest Marek Szter, jednak jako zatrudniony w urzędzie marszałkowskim musiałby zrezygnować ze stanowiska i nie wiadomo, czy się na to zdecyduje. Następna na liście jest Grażyna Licznerska.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
30 maja 2022 16:17

Tą fuchę może otrzymać tylko jakiś Pesel z dobrymi układami.

Roberto
4 czerwca 2022 21:43

Jaki sprzeciw miasta,? Wszystko ukartowane i rozegrane przez Piotra G. i radnych koalicyjnych. Nawet im powieka nie drgnęła. A Irenka Petrynowa to za co w Radzie Nadzorczej wodociągów siedzi? Pogaduchy-kłamczuchy, a potem łoić to miasto i ten biedny szpital miejski. Niech grzym ze swoich dopłaca za straty co roku. Zobaczymy ile za 2021 pokaże dyrektor? To się w głowie nie mieści. A Ciunelowa tam sprząta i zatrudnia salowe, sprzątaczki, ect? Że to ludzie widzą i nic nie robią! Jedzenie, jak w Zammbii, na wszystkim oszczędzają a ci się pasą! A potem na fb lans! Za czyje? Za swoje? Nie za… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia