13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Kto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane

OlsztynKto zastąpi Irenę Petrynę na fotelu dyrektora szpitala? Karty już rozdane
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czwartek 26 maja oficjalnie pożegnano dotychczasową dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie, Irenę Petrynę, która po 17 latach pracy na tym stanowisku odeszła na zasłużoną emeryturę. Zastąpi ją Wioletta Śląska-Zyśk.

Czy następczyni Ireny Petryny będzie równie przebojowa?

reklama

Irena Petryna jest związana z PSL-em i jest uważana za wybitnego menedżera. Pomimo sprzeciwu miasta udało jej się przejąć ze szpitala miejskiego najbardziej dochodowy oddział torakochirurgii. Bez wątpienia jest bardzo ambitna i przebojowa.

Teraz stanowisko dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie obejmie Wioletta Śląska-Zyśk, która obecnie nie jest już członkiem PSL-u, ale z jego listy udało jej się wcześniej zdobyć mandat w sejmiku województwa. Dotychczas była dyrektorem Kortosfery w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – to powstające centrum edukacyjne, nawiązujące do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Trzaskowski: związki partnerskie natychmiast. Hołownia: czujemy, że to już dawno powinno być zrobione

Nowa dyrektor jest związana z sektorem zdrowia

reklama

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Wioletta Śląska-Zyśk nie jest osobą przypadkową, przygotowywała się do tego wyzwania.

– O służbie zdrowia myślałam od dawna, nadzorowałam przecież sektor zdrowia jako wicemarszałek, byłam w zespole do mapowania potrzeb zdrowotnych przy wojewodzie i zasiadałam w komitecie sterującym przy ministrze zdrowia. Obecnie pełnię natomiast funkcję przewodniczącej rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie i kończę studia MBA, dotyczące zarządzania w sektorze zdrowia – mówi w GW przyszła szefowa Centrum.

reklama

Zależy jej na tym, aby szpital płucny był ważną częścią realizacji strategii, polegającej na uznaniu zdrowia za jedną z tzw. inteligentnych specjalizacji, wpływających i napędzających rozwój całego regionu.

Zmiany w sejmiku wojewódzkim i UWM

W związku z objęciem szefostwa w placówce samorządowej, Wioletta Śląska-Zyśk będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej wojewódzkiej, a Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie szukał nowego dyrektora.

Verhofstadt w Olsztynie: w UE należy odejść od zasady jednomyślności

Kolejną osobą na liście PSL do rady sejmiku jest Marek Szter, jednak jako zatrudniony w urzędzie marszałkowskim musiałby zrezygnować ze stanowiska i nie wiadomo, czy się na to zdecyduje. Następna na liście jest Grażyna Licznerska.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama