12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Nie daj się oszukać oszustom matrymonialnym!

Materiał zewnętrznyNie daj się oszukać oszustom matrymonialnym!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Potrzeba bycia kimś ważnym w życiu innego człowieka, jak i potrzeba obecności w naszym życiu kogoś niezwykle dla nas istotnego, jest naturalna. Wielu z nas pragnie stworzyć stabilny, stały związek, który da poczucie bezpieczeństwa. Inni zaś bezpiecznie czują się w krótkotrwałych, ale za to bardzo intensywnych znajomościach i tego rodzaju romansów poszukują. Niezależnie jednak od tego, jakie relacje uważasz za najlepsze dla siebie, to z pewnością oczekujesz, że będą uczciwe. Nikt nie lubi być oszukiwany, okłamywany czy okradany — jak się okaże poniżej, nie tylko z powodu czasu i emocji, ale i pieniędzy. Jak zatem nie dać się oszukać matrymonialnym oszustom?

Kim jest oszust matrymonialny?

reklama

Oszustem matrymonialnym nazywa się kogoś, kto wykorzystuje romantyczne relacje z drugą osobą dla własnych ekonomicznych korzyści. Może być nim zarówno kobieta, jak i mężczyzna, roli nie gra też orientacja seksualna. Każda agencja detektywistyczna, mająca doświadczenie w ujawnianiu oszustw matrymonialnych, z pewnością przyzna, że miłośni oszuści mogą być dwudziestoletnimi studentkami, przystojnymi panami w średnim wieku czy miłymi emerytkami. Nie istnieją żadne pewniki — każda z tych osób może okazać się nieuczciwa i tworzyć bliskie relacje tylko dla korzyści finansowych. Rzadko kiedy rzeczywiście jest zainteresowana romantycznie swoimi ofiarami, tak naprawdę kryterium wyboru jest to, czy wpadająca w ich sidła ofiara jest w stanie zaspokoić ich potrzeby materialne. Udają zainteresowanie, a nawet zakochanie. Oczywiście, zdarza się, że korzystają również z okazji do zaspokojenia potrzeb seksualnych czy wielu innych, ale nie jest to głównym celem tworzonych przez nich relacji.

Czego oczekuje oszust matrymonialny?

Skoro wiesz już, że motorem napędowym do flirtu i wikłania się w udawane uczucia są dla oszusta względy materialne, warto wiedzieć, na co zwrócić baczniej uwagę i kiedy powinny pojawić się czerwone flagi. Ciągłe stawianie oczekiwań finansowych przez partnera czy partnerkę, na przykład prośby o pożyczki czy bezzwrotne przelewy brzmią niepokojąco. Nikt nie ma prawa oczekiwać od Ciebie bezzwrotnych zastrzyków gotówki tylko dlatego, że jesteście razem — takie gesty powinny być wynikiem obopólnej, przedyskutowanej decyzji. Jednak oszuści bywają też bardziej wyrachowani. Wytrawny oszust potrafi tworzyć niestworzone historie, opowiadać o nagłych nieszczęściach, które go spotkały, a które wymagają przedsięwzięć finansowych — a ofiara, zakochana i wierząca w szczerość intencji, współczująca i pragnąca dla drugiej połówki wszystkiego, co najlepsze, daje się naciągnąć na wysokie sumy pieniędzy. Na stronie agencji detektywistycznej https://detektywspark.pl/, w zakładce na temat oszustw matrymonialnych, możesz przeczytać o typowym działaniu oszusta. Charakterystyczne jest budowanie zaufania, by następnie bezczelnie wykorzystać ofiarę.

Sposoby na oszustów

reklama

Wdając się w jakikolwiek romans, pozostań czujnym. Zadawaj sporo pytań i nie bój się po pewnym czasie pytać o te same fakty — dzięki temu sprawdzisz, czy ktoś nie plącze się w zeznaniach, zmyślając historię o sobie. Unikaj nadmiernego opowiadania o swojej sytuacji ekonomicznej. Na wczesnym etapie znajomości nie powinno być to istotne, a do wszelkich wysiłków partnera czy partnerki, dążących do określenia Twojej zamożności, podchodź rozważnie. Jeżeli podejrzewasz, że druga strona może nie być w stosunku do Ciebie uczciwa, pomoc biura detektywistycznego może być dobrym pomysłem. Ustali kim jest osoba, z którą się spotykasz, czym się zajmuje, gdy nie ma Cię obok i czy jej zamiary są czyste. Profesjonaliści mają odpowiednie narzędzia, które pozwalają na ujawnienie intencji danej osoby, a być może w rezultacie uchronienia Cię przed wykorzystaniem. Szukając odpowiedniego biura warto szukać wśród takich, które mają doświadczenie przy tego typu sprawach. Wiele agencje oferuje bezpłatne konsultacje, a wśród nich Detektyw Sektor, którego w sieci znaleźć można na stronie https://detektyw-sektor.pl/.

Życie uczuciowe to wrażliwa sfera, na której żerują nieuczciwe osoby, takie jak oszuści matrymonialni. Warto z dozą krytycyzmu podchodzić do nowych znajomości, słuchać swojej intuicji, a w razie podejrzeń nie bać się powiedzieć stop danej relacji.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×