reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nie daj się oszukać oszustom matrymonialnym!

Materiał zewnętrznyNie daj się oszukać oszustom matrymonialnym!

Potrzeba bycia kimś ważnym w życiu innego człowieka, jak i potrzeba obecności w naszym życiu kogoś niezwykle dla nas istotnego, jest naturalna. Wielu z nas pragnie stworzyć stabilny, stały związek, który da poczucie bezpieczeństwa. Inni zaś bezpiecznie czują się w krótkotrwałych, ale za to bardzo intensywnych znajomościach i tego rodzaju romansów poszukują. Niezależnie jednak od tego, jakie relacje uważasz za najlepsze dla siebie, to z pewnością oczekujesz, że będą uczciwe. Nikt nie lubi być oszukiwany, okłamywany czy okradany — jak się okaże poniżej, nie tylko z powodu czasu i emocji, ale i pieniędzy. Jak zatem nie dać się oszukać matrymonialnym oszustom?

Kim jest oszust matrymonialny?

reklama

Oszustem matrymonialnym nazywa się kogoś, kto wykorzystuje romantyczne relacje z drugą osobą dla własnych ekonomicznych korzyści. Może być nim zarówno kobieta, jak i mężczyzna, roli nie gra też orientacja seksualna. Każda agencja detektywistyczna, mająca doświadczenie w ujawnianiu oszustw matrymonialnych, z pewnością przyzna, że miłośni oszuści mogą być dwudziestoletnimi studentkami, przystojnymi panami w średnim wieku czy miłymi emerytkami. Nie istnieją żadne pewniki — każda z tych osób może okazać się nieuczciwa i tworzyć bliskie relacje tylko dla korzyści finansowych. Rzadko kiedy rzeczywiście jest zainteresowana romantycznie swoimi ofiarami, tak naprawdę kryterium wyboru jest to, czy wpadająca w ich sidła ofiara jest w stanie zaspokoić ich potrzeby materialne. Udają zainteresowanie, a nawet zakochanie. Oczywiście, zdarza się, że korzystają również z okazji do zaspokojenia potrzeb seksualnych czy wielu innych, ale nie jest to głównym celem tworzonych przez nich relacji.

Czego oczekuje oszust matrymonialny?

Skoro wiesz już, że motorem napędowym do flirtu i wikłania się w udawane uczucia są dla oszusta względy materialne, warto wiedzieć, na co zwrócić baczniej uwagę i kiedy powinny pojawić się czerwone flagi. Ciągłe stawianie oczekiwań finansowych przez partnera czy partnerkę, na przykład prośby o pożyczki czy bezzwrotne przelewy brzmią niepokojąco. Nikt nie ma prawa oczekiwać od Ciebie bezzwrotnych zastrzyków gotówki tylko dlatego, że jesteście razem — takie gesty powinny być wynikiem obopólnej, przedyskutowanej decyzji. Jednak oszuści bywają też bardziej wyrachowani. Wytrawny oszust potrafi tworzyć niestworzone historie, opowiadać o nagłych nieszczęściach, które go spotkały, a które wymagają przedsięwzięć finansowych — a ofiara, zakochana i wierząca w szczerość intencji, współczująca i pragnąca dla drugiej połówki wszystkiego, co najlepsze, daje się naciągnąć na wysokie sumy pieniędzy. Na stronie agencji detektywistycznej https://detektywspark.pl/, w zakładce na temat oszustw matrymonialnych, możesz przeczytać o typowym działaniu oszusta. Charakterystyczne jest budowanie zaufania, by następnie bezczelnie wykorzystać ofiarę.

Sposoby na oszustów

reklama

Wdając się w jakikolwiek romans, pozostań czujnym. Zadawaj sporo pytań i nie bój się po pewnym czasie pytać o te same fakty — dzięki temu sprawdzisz, czy ktoś nie plącze się w zeznaniach, zmyślając historię o sobie. Unikaj nadmiernego opowiadania o swojej sytuacji ekonomicznej. Na wczesnym etapie znajomości nie powinno być to istotne, a do wszelkich wysiłków partnera czy partnerki, dążących do określenia Twojej zamożności, podchodź rozważnie. Jeżeli podejrzewasz, że druga strona może nie być w stosunku do Ciebie uczciwa, pomoc biura detektywistycznego może być dobrym pomysłem. Ustali kim jest osoba, z którą się spotykasz, czym się zajmuje, gdy nie ma Cię obok i czy jej zamiary są czyste. Profesjonaliści mają odpowiednie narzędzia, które pozwalają na ujawnienie intencji danej osoby, a być może w rezultacie uchronienia Cię przed wykorzystaniem. Szukając odpowiedniego biura warto szukać wśród takich, które mają doświadczenie przy tego typu sprawach. Wiele agencje oferuje bezpłatne konsultacje, a wśród nich Detektyw Sektor, którego w sieci znaleźć można na stronie https://detektyw-sektor.pl/.

Życie uczuciowe to wrażliwa sfera, na której żerują nieuczciwe osoby, takie jak oszuści matrymonialni. Warto z dozą krytycyzmu podchodzić do nowych znajomości, słuchać swojej intuicji, a w razie podejrzeń nie bać się powiedzieć stop danej relacji.

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×