8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Bóbr w wielkim mieście. Niecodzienna interwencja policji

GiżyckoBóbr w wielkim mieście. Niecodzienna interwencja policji
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego giżyckiej komendy. Patrolując nocą miejskie ulice natknęli się na spacerującego drogą bobra. Dzięki funkcjonariuszom zagubione zwierzę wróciło „do domu”.

reklama

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce nocą około godz: 01:00 z niedzieli na poniedziałek (22/23.05.2022 r.). Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując ulicę Tadeusza Kościuszki w Giżycku na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. Funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia. Podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra „do domu”. Policjanci skontaktowali się ze strażnikiem Straży Miejskiej w Giżycku, który dysponował potrzebnym sprzętem do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie mógł śmiało wrócić do naturalnego środowiska, tam gdzie jest jego „dom”.

Z Warmii i Mazur odleciały bociany

*nagranie wideo

reklama

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama