18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

KAS i CBŚP rozbili kolejną grupę przestępczą

OlsztynKAS i CBŚP rozbili kolejną grupę przestępczą

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili akcję, w wyniku której zlikwidowana została grupa przestępcza, podejrzewana o organizowanie nielegalnych gier hazardowych na niezarejestrowanych automatach. W trakcie akcji skonfiskowano 350 automatów do gier.

reklama

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP podinspektor Iwona Jurkiewicz, nad sprawą pracowali policjanci z olsztyńskiego CBŚP oraz funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. “Śledczy wyjaśniają okoliczności i sposób działania przestępców, a także osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej” – powiedziała policjantka.

Z ustaleń śledczych wynika, że zorganizowana grupa przetołla działała w kilkudziesięciu obiektach, głównie w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, i zajmowała się przestępstwami skarbowymi. Grupa działała w latach 2015-2016, a policja zaczęła zamykać punkty z automaty hazardowe, przeprowadzając około 120 kontroli.

reklama

Rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek poinformowała, że podczas akcji udało się odebrać przestępcom 350 automaty do gier, wartości około 4,2 mln złotych oraz, w urządzeniach, blisko 600 tys. złotych. “Śledztwo było przede wszystkim ukierunkowane na ustalenie osób organizujących nielegalną działalność oraz współpracujących z nimi” – powiedziała Wielanek.

Zatrzymano 14 podejrzanych, którzy zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. W sprawie zgłosiła się także jedna osoba, która usłyszała zarzuty. “Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące odpowiednio kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak też popełnienia przestępstw skarbowych polegających na urządzaniu gier hazardowych na automatach, wbrew przepisom ustawy” – podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Jak informuje prokuratura, sprawa ma charakter rozwojowy, a podejrzani mogą się jeszcze przysporzyć. Według wstępnych ustaleń, w ciągu 2 miesięcy działalności grupa przestępcza mogła zarobić ponad 120 tys. złotych.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jarek tusk
25 maja 2022 10:55

Grzyma też zamkną? Bo to komuch i złodziej

Polecane