9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

Bateria kuchenna SinkQuality – jak wybrać odpowiednią?

Materiał partneraBateria kuchenna SinkQuality - jak wybrać odpowiednią?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez baterii kuchennej umiejscowionej nad zlewozmywakiem. Odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia jest kluczowe do uzyskania funkcjonalnej przestrzeni, w której przygotowywanie posiłków będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Szeroka gama baterii kuchennych sprawia jednak, że wybór tej odpowiedniej wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jak więc wybrać tę odpowiednią? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać baterię kuchenną?

reklama

Bateria kuchenna używana jest przez domowników niezliczoną ilość razy dziennie, dlatego powinna być wykonana tak, aby zapewnić długie lata bezawaryjnej pracy. To jednak nie wszystko – wiele osób zwraca uwagę także na jej wygląd. Odpowiednio dobrana może dodać kuchni piękna oraz stylu, podkreślając aranżację pomieszczenia. Równie ważny jest także komfort oraz łatwość obsługi.

Szeroki wybór baterii kuchennych sprawia, że znalezienie tej odpowiedniej wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać – różne kombinacje stylów czy wykończenia sprawiają, że niezbędne jest poświęcenie nieco czasu, aby wybrać taki model, który spełni wszystkie potrzeby.

Bateria kuchenna SinkQuality – dlaczego warto?

reklama

Doskonałym rozwiązaniem może okazać się bateria kuchenna SinkQuality – produkty tej marki charakteryzują się wysokiej jakości głowicą ceramiczną, dzięki której możliwa jest szybka regulacja strumienia wody, a także zapobieganie osadzaniu się kamienia, który blokowałby przepływ wody. Co ciekawe, większość modeli wyposażona jest również w obrotową wylewkę 360°, która zmywanie naczyń czyni o wiele przyjemniejszym i łatwiejszym zadaniem. Możliwa jest także instalacja baterii kuchennej zarówno na zlewie, jak i blacie.

Dostępne w ofercie sklepu SinkQuality modele cechują się również jednodźwigniowym uchwytem z mieszaczem, który umożliwia odpowiednie dostosowanie siły strumienia wody oraz komfortową regulację temperatury w trakcie mycia naczyń.

reklama

Zobacz – Jaką baterię do kuchni wybrać, aby zmywanie było łatwiejsze?

Bateria kuchenna – jaką powinna mieć wysokość?

Podczas wyboru baterii kuchennej warto przyjrzeć się także jej wysokości, która standardowo wynosi od 12 do 30 cm. Stawiając na konkretny rozmiar, należy wziąć pod uwagę głębokość posiadanego zlewozmywaka. W ofercie SinkQuality znaleźć można baterie typowej wysokości – przykładem jest tutaj model Moon posiadający 28 cm, jak i takie, które przewyższają swoim rozmiarem klasyczne baterie – mowa chociażby o baterii kuchennej Power, której wysokość wynosi 42,5 cm.

Przyjęło się, że modele wyższe niż 50 cm, montuje się zwykle w pomieszczeniach gospodarczych. Chcąc zainwestować w wysoką baterię do swojej kuchni, lepiej wybrać taką, która posiada wyciąganą wylewkę. Za jej pomocą możliwe jest wtedy na przykład napełnienie wodą dużego wiadra stojącego obok zlewu.

Wybierając baterię do kuchni, warto stawiać przede wszystkim na jakość i estetykę. Konkretny model powinien być również dopasowany do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Decydując się na produkty SinkQuality można mieć pewność, że wybrany model służyć będzie przez wiele długich lat.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama