5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Przemyt z Rosji. Zatrzymano dziewięciu polskich celników

OlsztynPrzemyt z Rosji. Zatrzymano dziewięciu polskich celników

Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie przemytu papierosów i paliwa z Rosji do Polski. Zatrzymano siedmiu przemytników i dziewięciu celników.

reklama

Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2018-2020 i w tym czasie naraziła Skarb Państwa na utratę blisko 6 milionów złotych z powodu przemytu 5 milionów papierosów i prawie 6 ton tytoniu.

Przemytnicy ukrywali nielegalny towar w przygotowanych wcześniej skrytkach w samochodach, a opłaceni celnicy nie przeprowadzali skrupulatnej kontroli pojazdów. Wyroby bez akcyzy były sprzedawane w Suszu i Słupsku. Przemycony olej napędowy i benzynę zlewano do zbiorników i sprzedawano mieszkańcom Bartoszyc i okolic.

reklama

Zarzuty korupcyjne dla celników

– Celnicy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Dotyczą one działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej i przyjmowania korzyści majątkowych w postaci pieniędzy za zachowania polegające na odstąpieniu od dokonania szczegółowej kontroli osób, towarów oraz samochodów wjeżdżających na teren Polski przez polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach – poinformowała Marzena Muklewicz z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Sześciu podejrzanych zostało aresztowanych tymczasowo na trzy miesiące, wobec pozostałych sąd zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Postępowanie jest w toku.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia