reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pododdziały 16 Dywizji Zmechanizowanej forsował Wisłę

WiadomościPododdziały 16 Dywizji Zmechanizowanej forsował Wisłę

Pododdziały 16 Dywizji Zmechanizowanej wspólnie z wydzielonymi siłami zbrojnymi RP i sojusznikami przeprowadziły forsowanie rzeki Wisła w rejonie Chełmna.

reklama

Istotnym aspektem realizacji zadań podczas przeprawy wodnej jest współdziałanie. Jednostki z 16 Dywizji Zmechanizowanej podczas pokonywania Wisły ćwiczyły razem z Siłami Powietrznymi, Wojskami Obrony Terytorialnej, Lotnictwem Wojsk Lądowych, Wojskami inżynieryjnymi oraz sojusznikami NATO enhanced Forward Presence Battle Group Poland.

Pokonanie przeszkody wodnej to główne zadanie realizowane w trakcie ćwiczenia przez jednostki 16 Dywizji Zmechanizowanej i siły przydzielone. Żołnierze w trakcie przeprawy szkolą się aby móc zgrać swoje elementy ugrupowania i być przygotowanym do działania w każdych warunkach terenowych i atmosferycznych.

reklama

Podczas forsowania przeszkody wodnej przetransportowano sprzęt oraz pojazdy wojskowe pokonując rzekę Wisłę. Celem tego elementu działań w ramach ćwiczenia była koordynacja i doskonalenie współpracy poszczególnych elementów rodzajów sił zbrojnych w prowadzeniu działań związanych z forsowaniem przeszkód i zbiorników wodnych, realizowanych na tak dużą skalę. Należy zaznaczyć, że region, w którym operują jednostki 16DZ charakteryzuje się, znaczną ilością zbiorników wodnych, które planiści z dywizji muszą uwzględniać, planując wszelkie działania.

reklama

źródło: 16 DZ

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×