10 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Nowoczesna platforma do konsultacji medycznych z wystawieniem recepty

Materiał partneraNowoczesna platforma do konsultacji medycznych z wystawieniem recepty
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jesteś w podróży, a Twoje leki zostały w domu? Zapomniałeś o wizycie u lekarza, a Twoje zapasy lekarstw się kończą? Dzięki konsultacji online możesz dostać receptę na leki przyjmowane stale lub doraźnie nawet w piętnaście minut!

Skończyły Ci się leki, a nie masz czasu biec do przychodni? Skorzystaj z platformy e-recepta!

reklama

Osoby przewlekle chore i stale przyjmujące leki dobrze wiedzą jak to jest: kolejki do lekarzy olbrzymie, nie zawsze uda się dostać, w przychodni przeważnie osoby chore. Brak leku oznacza przerwę w kuracji, w niektórych przypadkach jest to bezpośrednie zagrożenie życia. W aptece nie wydadzą leku bez recepty. Sytuacja patowa? Niekoniecznie.

Na stronie https://e-recepta.net można skorzystać z możliwości konsultacji lekarskiej online i otrzymać receptę nawet w kwadrans. Wystarczy mieć komputer lub telefon z dostępem do internetu i konto w banku. Receptę można zamówić, nawet będąc w aptece!

Jak działa portal e-recepta?

reklama

Nieskomplikowana procedura i maksymalne uproszczenie wszelkich formalności – tak w skrócie można opisać portal e-recepta.net. Wystarczy wypełnienie krótkiego formularza i opłacenie teleporady. Dyżurujący lekarz rozpatruje każdy przypadek indywidualnie i jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań, wystawi e-receptę. Kod do niej zostanie dostarczony pacjentowi mailowo lub smsowo. Receptę można zrealizować od razu po uzyskaniu kodu. Warunkiem jest znajomość swojego numer PESEL. Drogą mailową można też otrzymać kod w wersji QR, wystarczy go pokazać w aptece.

Jak szybko można uzyskać e-receptę?

Na portalu e-recepta.net od momentu zgłoszenia do wystawienia e-recepty mija średnio 15 minut. Jedynie w godzinach nocnych czas ten może być wydłużony do kilkunastu godzin.

reklama

Czy to dużo, czy mało? Można dyskutować, ale jeśli weźmiemy pod uwagę czas niezbędny na zapisanie się do lekarza, godziny spędzone w kolejce do internisty lub specjalisty (na portalu e-recepta.net dyżurują także specjaliści), to okaże się, że konsultacja online jest najszybszym sposobem na uzyskanie e-recepty.

Koszt usługi jest kilkukrotnie niższy od ceny standardowej wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim. Można go porównać do ceny przejazdu taksówką z domu do przychodni i z powrotem w dużym mieście.

Jakie leki może przepisać lekarz w trakcie konsultacji online?

Dokładnie takie same jak w czasie stacjonarnej wizyty w gabinecie lekarskim. Nie ma znaczenia, czy konsultacja odbędzie się online, czy osobiście. Każdy, kto pilnie potrzebuje leków przyjmowanych na stałe, przeciwbólowych lub związanych z aktualną infekcją, powinien bez problemu otrzymać receptę. To także sposób na zdobycie szybko i dyskretnie e-recepty na antykoncepcję awaryjną, zwaną „tabletką dzień po”. Mężczyźni mogą zaś równie szybko otrzymać receptę na medykamenty zwalczające problemy z erekcją.

Czy recepta wystawiona przez internet jest legalna?

Recepta online to stosunkowo nowa rzecz na rynku usług medycznych i jako taka może czasem budzić nieufność. Uspokajamy – recepta online jest tak samo legalna, jak ta wystawiona po konsultacji telefonicznej lub w czasie wizyty w gabinecie lekarskim.

Na koniec ważne przypomnienie: konsultację online i e-receptę mogą zamówić wyłącznie osoby pełnoletnie.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama