13 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kiedy otworzą nowe przejście pod torami przy Plazy Miejskiej?

OlsztynKiedy otworzą nowe przejście pod torami przy Plazy Miejskiej?

W Olsztynie na ulicy Jeziornej z początkiem wakacji piesi i rowerzyści skorzystają z przejścia pod torem. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa. To ostatni etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo o wartości ok. 70 mln zł ze współudziałem środków unijnych z RPO Woj. Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa na ul. Jeziornej jest gotowa betonowa konstrukcja tunelu pieszo-rowerowego, która zastąpi przejście przez tory. Obiekt umożliwi bezpieczną przeprawę w kierunku Jeziora Ukiel i będzie przystosowany do przejazdu pojazdów uprzywilejowanych np. ratownictwa – karetki pogotowia. Konstrukcja ma ok. 8 metrów długości i 7 metrów szerokości. Będą zjazdy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wykonawca układa nawierzchnię w przejściu. Odbudowywany jest istniejący układ komunikacyjny. Budowane są chodniki, trasy pieszo-rowerowe oraz jezdnia. Umacniane są skarpy.

reklama
Jest już nowy peron na stacji Olsztyn Główny

Budowa bezkolizyjnego przejścia na ul. Jeziornej to część projektu przebudowy odcinka Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo. Podróżni korzystają z nowych przystanków w mieście: Olsztyn Likusy przy ul. Bałtyckiej, Olsztyn Redykajny przy ul. Hozjusza, Olsztyn Jezioro Ukiel w pobliżu jeziora oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dodatkowego peronu Olsztyn Śródmieście. Sprawny przejazd pociągów jest po przebudowie torów i sieci trakcyjnej.

Zadanie pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” o wartości ok. 70 mln zł realizowane jest w ramach projektu: „Prace na liniach kolejowych Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto” z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

źródło: PKP PLK

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zulu
11 maja 2022 16:38

Budują już drugi rok i nie mogą określić terminu zakończenia . Wstyd PLK . Poczekajmy na większą ulewę to tę ścieżkę oby nie trzeba będzie pokonywać wpław.

Popularne
Ogłoszenia

Jest już nowy peron na stacji Olsztyn Główny

Jest już nowy peron na stacji Olsztyn Główny