4 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Kiedy otworzą nowe przejście pod torami przy Plazy Miejskiej?

OlsztynKiedy otworzą nowe przejście pod torami przy Plazy Miejskiej?

W Olsztynie na ulicy Jeziornej z początkiem wakacji piesi i rowerzyści skorzystają z przejścia pod torem. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa. To ostatni etap inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na odcinku Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo o wartości ok. 70 mln zł ze współudziałem środków unijnych z RPO Woj. Warmińsko-Mazurskiego.

reklama

Na linii z Olsztyna Głównego do Olsztyna Gutkowa na ul. Jeziornej jest gotowa betonowa konstrukcja tunelu pieszo-rowerowego, która zastąpi przejście przez tory. Obiekt umożliwi bezpieczną przeprawę w kierunku Jeziora Ukiel i będzie przystosowany do przejazdu pojazdów uprzywilejowanych np. ratownictwa – karetki pogotowia. Konstrukcja ma ok. 8 metrów długości i 7 metrów szerokości. Będą zjazdy dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Wykonawca układa nawierzchnię w przejściu. Odbudowywany jest istniejący układ komunikacyjny. Budowane są chodniki, trasy pieszo-rowerowe oraz jezdnia. Umacniane są skarpy.

reklama

Budowa bezkolizyjnego przejścia na ul. Jeziornej to część projektu przebudowy odcinka Olsztyn Główny – Olsztyn Gutkowo. Podróżni korzystają z nowych przystanków w mieście: Olsztyn Likusy przy ul. Bałtyckiej, Olsztyn Redykajny przy ul. Hozjusza, Olsztyn Jezioro Ukiel w pobliżu jeziora oraz Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dodatkowego peronu Olsztyn Śródmieście. Sprawny przejazd pociągów jest po przebudowie torów i sieci trakcyjnej.

Zadanie pn. „Prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo” o wartości ok. 70 mln zł realizowane jest w ramach projektu: „Prace na liniach kolejowych Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto” z udziałem środków unijnych z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: PKP PLK

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zulu
11 maja 2022 16:38

Budują już drugi rok i nie mogą określić terminu zakończenia . Wstyd PLK . Poczekajmy na większą ulewę to tę ścieżkę oby nie trzeba będzie pokonywać wpław.

Polecane
Ogłoszenia