5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

17-latkowie na hulajnodze elektrycznej potrąceni przez przewoźnika Bolt pod CH Aura

Olsztyn17-latkowie na hulajnodze elektrycznej potrąceni przez przewoźnika Bolt pod CH Aura

W Olsztynie doszło do potrącenia dwóch osób poruszających się jedną hulajnogą. Sprawcą kolizji drogowej był 65-letni kierowca osobówki, któremu za stworzenie zagrożenia w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

reklama

Do zdarzenia doszło obok obiektu KWP w Olsztynie, w którym trwało szkolenie z… udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu poszkodowana w zdarzeniu dwójka 17-latków błyskawicznie otrzymała pomoc z rąk profesjonalisty – policjanta z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz jego słuchaczy.

*nagranie ITS

reklama

We wtorek (10.05.2022 r.) w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym na al. Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego osobowym citroenem oraz dwiema młodymi osobami, które pokonywały przejazd dla rowerów. W tym przypadku pomoc uczestnikom nadeszła błyskawicznie, ponieważ w oddalonym o kilka metrów obiekcie KWP w Olsztynie, trwało specjalistyczne szkolenie z zakresu udzielania… pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nastolatkom profesjonalnej pomocy w asyście uczestników szkolenia udzielił sierż. szt. Rafał Wolski – policjant z Zespołu Medycznego Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Na szczęście 17-latka oraz 17-latek nie odnieśli poważnych obrażeń.

Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za doprowadzenie do kolizji drogowej był 65-letni kierowca osobowego citroena, który nie zauważył przejeżdżającej po drodze dla rowerów hulajnogi elektrycznej. Z uwagi na niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych połączonego z przejazdem rowerowym oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci obsługujący zdarzenie zdecydowali o zatrzymaniu 65-latkowi jego prawa jazdy. Kierujący citroenem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Jednocześnie do Sądu Rodzinnego i Nieletnich zostanie przekazana informacja o wykroczeniu popełnionym przez nastolatków – w myśl obowiązujących przepisów jazda we dwie osoby jedną hulajnogą jest zabroniona i stanowi wykroczenie.

reklama

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
James Bond
5 lipca 2022 08:51

Korzystajcie tylko z Bolta atrakcje w czasie kursu zapewnione

Rafał
16 maja 2022 14:05

Niestety tam nie ma przejazdu dla rowerzystów, a powinno być!

Polecane
Ogłoszenia