-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

30 operacji onkologicznych i rekonstrukcji twarzoczaszki wykonają specjaliści ze Szpitala Dziecięcego

Olsztyn30 operacji onkologicznych i rekonstrukcji twarzoczaszki wykonają specjaliści ze Szpitala Dziecięcego

30 skomplikowanych, wysokospecjalistycznych, ratujących zdrowie i życie operacji zaplanowali na ten tydzień specjaliści z Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej- podał Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

reklama

Choć liczba operacji w tym tygodniu nie odbiega od średniej, to jednak będą to operacje w większości skomplikowane z zastosowaniem najnowocześniejszych technik, planowaniem wirtualnym i z użyciem indywidualnych implantów.

W ten sposób pracują aktualnie 2 zespoły lekarzy różnych specjalności i pielęgniarek: jeden pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Dawida Larysza, kierownika Kliniki Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży, a drugi pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Łukasza Krakowczyka.

reklama

„W poniedziałek operację ratującą życie przeszedł nastolatek z guzem złośliwym szczęki. Wykonaliśmy mu resekcję i rekonstrukcję w oparciu o zespolenia mikronaczyniowe. Dzięki temu chłopiec ma szansę na długie lata życia w zdrowiu”- podkreślił dr n. med. Krzysztof Dowgierd, kierownik Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi, który operował chłopca.

Mama niepełnosprawnego chłopca po raz trzeci walczy z nowotworem!

W najbliższych dniach w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbędą się kolejne zabiegi mikrorekonstrukcyjne u pacjentów z wadami twarzoczaszki, a także z chorobami onkologicznymi. Pomoc uzyskają również dzieci wymagające rekonstrukcji czaszki z powodu złożonych zespołów genetycznych z kraniosynostozami, a także pacjent z nowotworem sklepienia i podstawy czaszki.

reklama

Do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przyjeżdżają pacjenci z najdalszych zakątków kraju.

Klinika Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży w zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej jest przeznaczona dla pacjentów z problemami wymagającymi diagnostyki i leczenia zabiegowego w obrębie głowy i szyi pod nadzorem interdyscyplinarnego zespołu specjalistów w tym neurochirurgów, chirurgów szczękowo-twarzowych, chirurgów stomatologicznych i chirurgów plastycznych.

Klinika specjalizuje się w leczeniu chorób rzadkich. Wprowadza i rozwija najnowocześniejsze metody leczenia, m.in. terapię komórkami macierzystymi czy rekonstrukcje małżowiny usznej, rekonstrukcje ubytków żuchwy przeszczepami z kości wraz z mikrozespoleniami naczyniowymi.

Wielki sukces! Nowatorska metoda chirurgiczna po raz pierwszy w Szpitalu Wojewódzkim

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Przed szpitalem został znaleziony martwy pacjent. Uciekł po operacji