12 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Pentagon potwierdza! Rosjanie robią kolejną potworność Ukraińcom

KrajPentagon potwierdza! Rosjanie robią kolejną potworność Ukraińcom
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mamy informacje, że Ukraińcy są deportowani do Rosji wbrew swojej woli – powiedział w poniedziałek rzecznik Pentagonu John Kirby. Nazwał to postępowanie Rosjan „horrendalnym”.

reklama

„Nie mogę powiedzieć nic o liczbach, ale z pewnością widzieliśmy wskazania, że Ukraińcy są transportowani z Ukrainy do Rosji. Nie mogę powiedzieć, do ilu obozów, ani jak one wyglądają (…) ale mamy wskazania, że Ukraińcy są zabierani wbrew swej woli do Rosji” – oświadczył rzecznik amerykańskiego resortu obrony podczas konferencji prasowej.

„To horrendalne, to nie jest zachowanie odpowiedzialnego mocarstwa i z pewnością kolejna wskazówka mówiąca, że on (Putin) po prostu nie akceptuje i nie szanuje ukraińskiej suwerenności i tego, że oni są obywatelami innego kraju” – dodał Kirby.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy
reklama

Odnosząc się do sytuacji na froncie, Kirby stwierdził, że nie nazwałby jej impasem, bo Rosjanie czynią „stopniowe postępy” w Donbasie, a linia frontu przesuwa się każdego dnia. Dodał też, że wysłane na Ukrainę haubice M777 trafiły na front i są używane w walce z wojskami rosyjskimi. USA zobowiązały się do wysłania 90 dział, z czego 85 dotąd trafiło już na Ukrainę.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama