13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Na Mazurach pierwsi żeglarze wyruszyli w rejsy

WiadomościNa Mazurach pierwsi żeglarze wyruszyli w rejsy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z mazurskich portów w sobotę rano pierwsi żeglarze wyruszyli w rejsy – sezon na jeziorach oficjalnie rozpoczęto zaledwie przed tygodniem. Mazurscy ratownicy od rana uczestniczą w akcji technicznej – holują zepsutą łódź.

reklama

Sezon na Mazurach oficjalnie rozpoczęto 1 maja. Od tej pory, aż do wakacji, żeglarze będą korzystać z uroków Mazur głównie w weekendy, dopiero pod koniec czerwca na jeziorach ruch znacznie wzrośnie, niezależnie od dnia tygodnia.

W sobotę rano z portu Ekomarina w Giżycku kilka jachtów wyruszyło w rejsy, kamery pokazują, że podobnie jest w wiosce żeglarskiej w Mikołajkach.

reklama

„Warunki do żeglowania są dziś mizerne, bo nie ma żadnego wiatru, woda jest gładka jak lustro. Woda ma 10 stopni, a powietrze 11 stopni Celsjusza” – powiedział dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Radosław Wiśniewski.

Podpisano umowę na remont mazurskiej śluzy

Natomiast załoga ratowników MOPR w sobotę od rana pomaga w holowaniu łodzi, na której zepsuł się silnik. Ratownicy będą holować łódź z jeziora Kirasjty w kompleksie Mamr na południe szlaku.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama