13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Zniszczono 27 uli. Dlaczego ktoś to zrobił?

IławaZniszczono 27 uli. Dlaczego ktoś to zrobił?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali sprawcę zniszczenia 27 uli w gminie Zalewo. 21-latek przewracał ule i wyciągał ich zawartość. Teraz za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Pod koniec kwietnia br. właściciel pasieki znajdującej się na terenie gminy Zalewo poinformował o zniszczeniu uli. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli po czym poprzewracał je. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że to nie było jedyne zniszczenie pasieki. Okazało się, że sprawca trzykrotnie niszczył ule. Powodując starty blisko 14 tysięcy złotych.

Mundurowi w trakcie czynności ustalili, że sprawcą jest znany im z wcześniejszych interwencji 21-latek. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Zalewo i przedstawili mu trzy zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że kiedy jeździł quadem po okolicy nie wie czemu zatrzymał się koło pasieki poprzewracał ule, pozrzucał daszki oraz wyciągnął ramki po czym odjeżdżał.

Chuliganów nie uspokoiła obecność policjantów. Zaatakowali funkcjonariuszy
reklama

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zniszczono 27 uli. Dlaczego ktoś to zrobił?

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama