fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Tą elegancką panią na przejściu dla pieszych uratował rozsądek przed tragedią

OstródaTą elegancką panią na przejściu dla pieszych uratował rozsądek przed tragedią

W dobie powszechności różnego rodzaju kamer kierowcy powinni być świadomi, że każde spowodowanie przez nich zagrożenia w ruchu drogowym nie ujdzie im na sucho. Przekonała się o tym kierująca, której lekkomyślne i groźne zachowanie zarejestrował ostródzki policjant w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem, na jednej z ulic Ostródy zarejestrował wykroczenie, które mogło skończyć się tragedią. Dzięki rozsądkowi pieszej skończyło się tylko wysokim mandatem.

reklama

*nagranie wideo

W czwartek (05.05.2022 r.) na jednej z ulic Ostródy, policjant w czasie wolnym od służby jechał samochodem do domu. W swoim aucie miał zainstalowany wideorejestrator i za jego pomocą zarejestrował rażące wykroczenie w ruchu drogowym. Doszło do tego, gdy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić pieszą. Niestety kierująca autem jadącym z naprzeciwka zignorowała ten fakt i nawet nie zwolniła dojeżdżając do pasów. Tylko centymetry i opanowanie kobiety przechodzącej przez przejście spowodowały, że nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Tym razem popełnienie tak rażącego wykroczenia w ruchu drogowym nie uszło kierującej na sucho. Ostródzcy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane kierowcy, którym okazała się 28-latka. Została ona ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punkami karnymi.

reklama
Slalom pod Biedronką? Oto jak nie jeździć po Olsztynie

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Natomiast pieszy wchodzący na jezdnię i wchodzący na przejście jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a w trakcie przechodzenia przez przejście nie może korzystać z różnych urządzeń (na przykład telefonu) w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni.

źródło: KWP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
q-ku
10 maja 2022 16:13

“TĄ elegancką panią na przejściu dla pieszych uratował “rozsądek przed tragedią”
“Tą panią”?, “rozsądek przed tragedią?”? a po tragedii nie?

To jest tak okropnie pełne byków , że nie ma mowy o ukończeniu 5 klasy SP
Nie mówcie mi, że zatrudniacie takich “dziennikarzy?? Że ktoś ma dyplom z takim językiem polskim?

qewqwewqweqweqwe
12 maja 2022 14:14

Nie dość, że piszecie idiotyczne tematy to jeszcze z błędami. Kto zatrudnia takich analfabetów?!?

Polecane
Ogłoszenia

Autobus przesunięty przez wiatr na oblodzonej drodze

Zderzenie na DK51. Trasa Lidzbark Warmiński - Bartoszyce zablokowana