6 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Ponad 400 osób w tym samym momencie zdezynfekowało ręce w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

OlsztynPonad 400 osób w tym samym momencie zdezynfekowało ręce w Szpitalu Dziecięcym...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aby przypomnieć, jak ważna dla naszego bezpieczeństwa jest prawidłowa higiena rąk, ponad 400 osób w tym samym momencie zdezynfekowało ręce w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Uczestników akcji było jednak dużo więcej, ponieważ dodatkowo w tym roku do udziału w akcji zachęciliśmy – wspólnie z Okręgową Radą Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie – szpitale i szkoły podstawowe z całego województwa.

reklama

– Już o godz. 9 odwiedziliśmy dzieci w oddziałach szpitala, przekazaliśmy im materiały edukacyjne i zapoznaliśmy je ze standardową techniką higieny rąk – informuje mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i organizatorka akcji. – O godz. 11 pracownicy szpitala, mogący wziąć udział w akcji dezynfekcji rąk, spotkali się w holu przy dyrekcji aby wspólnie przeprowadzić dezynfekcję rąk zgodnie z obowiązującymi zasadami. Natomiast pracownicy, którzy nie mogli przybyć na to spotkanie, o godz. 11 wstrzymali pracę na pół minuty (jeżeli mieli taką możliwość) i zdezynfekowali ręce w miejscu swojego stanowiska pracy zgodnie z obowiązującymi zasadami, jednocześnie zachęcając pacjentów i ich opiekunów do udziału w tej akcji.

Picie kawy ma związek z długowiecznością i chroni serce

– Liczymy, że udział w akcji pozwolił na jednoczasową higienę rąk przez około 400 osób przebywających w naszym szpitalu – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Działanie to miało na celu podniesienie świadomości, jak ważna jest higiena rąk dla naszego zdrowia.

reklama

W tym roku dodatkowo Szpital Dziecięcy w Olsztynie wraz z Komisją Epidemiologiczną oraz Komisją ds. Pielęgniarstwa Środowiska Nauczania i Wychowania przy Okręgowej Radzie Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur zaprosili pracowników i pacjentów placówek medycznych oraz nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału dziś o godz. 11 w obchodach Światowego Dnia Higieny Rąk.

reklama

źródło: Szpital Dziecięcy

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama