9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Kierowca z Olsztyna rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ogłosił swoje plany na tegoroczny sezon

OlsztynKierowca z Olsztyna rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ogłosił swoje plany...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W ostatnią sobotę (30 kwietnia) w czasie, gdy zdecydowana większość Polaków odpoczywała, ciesząc się długim majowym weekendem, oczy polskiego motorsportowego środowiska skierowane były w kierunku zespołu Radosława Typy. Kierowca z Olsztyna regularnie rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski miał ogłosić swoje plany na tegoroczny sezon.

reklama

I tak też właśnie się stało. Ku radości kibiców GO2NFT Rally Team zaprezentował swoje fantastyczne auto oraz ogłosił ostateczny skład załogi. Radosława Typę w tym sezonie pilotować będzie doświadczony zawodnik z Ustronia – Łukasz Sitek – który ma na swoim koncie odnotowane starty w najróżniejszych zakątkach całej Europy i szereg zdobytych tytułów. Co więcej, załogę zobaczymy w topowej konstrukcji, jaką jest Volkswagen Polo R5, czyli samochód, który wykorzystywany jest również na rajdowych trasach Mistrzostw Świata (WRC)! Oznacza to, że duet GO2NFT Rally Team będzie mierzyć się z najszybszymi załogami w Polsce i walczyć o tytuł szutrowego Mistrza Polski.

Deskorolkowe Mistrzostwa Olsztyna tym razem nad jez. Ukiel

Tegoroczny kalendarz przewiduje podział cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na rundy asfaltowe oraz szutrowe. Na luźnej nawierzchni zaplanowano trzy rajdy, z czego jeden z nich będzie częścią Mistrzostw Europy! Mowa oczywiście o Rajdzie Polski, który odbędzie się w czerwcu na Mazurach. Załoga, która zdobędzie najwięcej punktów na przestrzeni sezonu, wywalczy wspomniany tytuł mistrzowski i właśnie z takim wyzwaniem zmierzy się Radosław Typa z Łukaszem Sitkiem.

reklama

Radosław Typa: Zawsze marzyłem, aby usiąść za kierownicą takiego samochodu. Daje on niesamowite możliwości i pozwala czerpać ogromną radość z jazdy. Włożyłem mnóstwo czasu i pracy, aby znaleźć się w tym miejscu i to pozwala mi czerpać z realizacji tego marzenia podwójną radość. Po pierwszych testach w Polo R5 patrzymy z optymizmem w przyszłość i powoli skupiamy się już na Rajdzie Podlaskim, który będzie dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie sprawdzianem naszych możliwości. Liczymy na dobry wynik, który da satysfakcję zarówno nam, jak i naszym wspaniałym partnerom, bez których by mnie tutaj dzisiaj nie było.

Trwa demontaż kultowego skateparku w Olsztynie

Terminarz startów:

  • Rajd Podlaski (21.05-22.05)
  • Rajd Polski (10.06-12.06)
  • Rajd Žemaitija (08.07-10.07)
reklama

Kierowca z Olsztyna rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski ogłosił swoje plany na tegoroczny sezon
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama