-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Został ugodzony nożem. 39-latek trafił do szpitala w Olsztynie. Po trzech dniach zmarł

BartoszyceZostał ugodzony nożem. 39-latek trafił do szpitala w Olsztynie. Po trzech dniach...

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności ugodzenia nożem mieszkańca miasta. Pokrzywdzony 39–latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Bartoszycach, a następnie do Olsztyna, gdzie niestety po trzech dniach zmarł. Zatrzymany w tej sprawie 27–latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i został aresztowany na 3 miesiące. Z uwagi na śmierć pokrzywdzonego, zmieni się kwalifikacja zarzucanego 27–latkowi przestępstwa.

reklama

W środę (27.04.2022r.) po godz. 13:00 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło w jednym z bartoszyckich mieszkań podczas spotkania, na którym pity był alkohol. Ugodzony nożem 39–latek w trybie pilnym trafił do bartoszyckiego szpitala. Policjanci w tej sprawie zatrzymali trzech mężczyzn. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27–latkowi zarzutu przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zabójstwo na Zatorzu. Zatrzymano Jakuba M. lat 18, Patryka M. lat 29 i Mateusza L. lat 19

W piątek, (29.04.2022r.) na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 27–latka na 3 miesiące. Niestety w nocy z soboty na niedzielę (30.04/01.05) ugodzony nożem 39–latek zmarł w szpitalu w Olsztynie. Z uwagi na tragiczny finał tego zdarzenia, konieczna będzie zmiana kwalifikacji prawej zarzucanego 27–latkowi przestępstwa.

reklama

Kodeks karny za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią człowieka przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 5 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Bracia pokłócili się. Starszy odebrał życie młodszemu, po czym zawiadomił policję, że „ktoś zabił mu brata”