fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

19-latek przez 20 km jechał na łączniku między ciągnikiem tira a naczepą

Pisz19-latek przez 20 km jechał na łączniku między ciągnikiem tira a naczepą
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młody mężczyzna chciał przejść przez przejście dla pieszych w Piszu, ale blokował je tir. 19-latek nie poczekał, aż tir odjedzie, tylko przechodził nad zaczepem łączącym kabinę ciężarówki z naczepą. Akurat wtedy tir ruszył, a młody mężczyzna okrakiem jechał na zaczepie około 20 km.

reklama

Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Pisz utknął na zaczepie łączącym kabinę tira z naczepą na rondzie w tym mieście. „19-latek chciał przejść przez przejście dla pieszych. Zamiast ominąć stojący w korku samochód ciężarowy wszedł na zaczep łączący kabinę z naczepą” – poinformowała policja.

W chwili, gdy młody mężczyzna pokonywał zaczep, tir ruszył. Nastolatek krzyczał, by kierowca się zatrzymał, ale ten go nie słyszał i jechał nieświadomy, że wiezie „pasażera na gapę” aż do Rucianego-Nidy, tj. ok. 20 km. Tam tir zatrzymał się, a 19-latek zszedł z pojazdu.

Grupa „SPEED” bezlitosna? Kierowca dostał maksymalny limit punktów karnych
reklama

„Niewątpliwie zachowanie młodego mężczyzny było skrajnie nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Teraz mieszkaniec piskiej gminy poniesie tego konsekwencje. Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym grozi mu kara grzywny do 3 tys. złotych, albo kara nagany” – podała policja.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama