12 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Chytra baba z Olsztyna? Żenujące zachowanie nagrane przez monitoring

OlsztynChytra baba z Olsztyna? Żenujące zachowanie nagrane przez monitoring

Wygląda na to, że olsztyński Zaułek Botaniczny Mikołaja Kopernika „przypadł do gustu” niektórym mieszkańcom miasta. W grudniu ubiegłego roku dwóch z nich podpaliło znajdującą się na tym skwerku palmę, teraz jedna z mieszkanek postanowiła ukraść rosnące tu tulipany.

reklama

Na nagraniach z monitoringu widać jak złodziejka starannie przygotowała się do akcji. Przed okiem kamery skryła się pod kapturem, dla niepoznaki założyła też maseczkę. Tak zamaskowana wyjęła przygotowaną torbę na kwiaty, nóż i wycięła kilkanaście rozkwitających już tulipanów odmiany Mikołaj Kopernik. Niestety „nie ma zbrodni doskonałej” – złodziejka zapomniała o innych kamerach, które zarejestrowały wystarczająco dokładnie jej twarz.

– Pewnie nie zauważylibyśmy tej straty, gdyby nie czujność okolicznych mieszkańców, którzy z zainteresowaniem obserwują rozwój zebranych w Zaułku roślin nazwanych imieniem naszego wielkiego Astronoma – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – To oni poinformowali nas o tym, że tulipanów w ostatni weekend najprawdopodobniej ubyło. Sprawdziliśmy monitoring i okazało się to prawdą. Tym razem nie będziemy składać zawiadomienia na policję. Jednak niech ta publikacja będzie przestrogą dla innych wandali. Jeżeli sytuacja się powtórzy, oficjalnie poinformujemy organy ścigania.

reklama

Warto przypomnieć, że niewiele ponad trzy miesiące zajęło policji ustalenie tożsamości chuliganów, którzy w grudniu ubiegłego roku podpalili palmę Coppernicję. Sąd skazał ich na zapłacenie po ponad 5000 zł grzywny.

Zaułek Botaniczny M. Kopernika powstał przy budynku olsztyńskiego starostwa dla uczczenia 500. rocznicy obrony miasta przed Krzyżakami, którą kierował nasz Wielki Astronom. Znalazły się w nim wszystkie rośliny, w których nazwach pojawia się nazwisko tego uczonego: róże, klematisy, lilie, liliowce, tulipany i irysy oraz palma. Jest także konwalia majowa – „kwiat Kopernika”, symbol wiedzy i sztuki medycznej, z którym przedstawiony jest na wielu portretach.

źródło: Powiat Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czesław
28 kwietnia 2022 22:30

” Tym razem nie będziemy składać zawiadomienia na policję.” – co za idiotyczne podejście! Szanowny panie starosto, czy mam rozumieć, że odpuszczacie i Pan wyciągnie ze swojej kieszeni parę dyszek, kupi cebulki i zasadzi kolejne kwiatki? No bo ja bynajmniej nie zgadzam się aby to było z naszych podatków! Szanowny panie, ktoś kto z premedytacją przygotował się aby okraść miejską rabatę powinien być wezwany na dywanik, powinien mieć okazję aby palić się ze wstydu!!!!! Bo to dopiero wtedy zrozumie jaką głupotę zrobił. A pan co? Myślisz pan, że tej kobiecie będzie głupio? Naiwniaku, pójdzie kraść tam, gdzie nikt nie podgląda!… Czytaj więcej »

Jarecki
5 maja 2022 17:44

Kurwa złodziejstwo jest zlodziejstwem…..Zaczyna od kwiatków,na czym skończy ???

Polecane
Ogłoszenia