8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Co chciał ukryć? Lustro idealnie maskowało wejście do tajnego pomieszczenia

WiadomościCo chciał ukryć? Lustro idealnie maskowało wejście do tajnego pomieszczenia
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad milion sztuk białoruskich papierosów przejęły służby celno-skarbowe – poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej Mirosława Aleksandrowicz. Nielegalne papierosy były ukryte na strychu, do którego wejście zamaskowano lustrem.

reklama

Aleksandrowicz poinformowała, że na trop składu nielegalnych białoruskich papierosów służby celno-skarbowe wpadły pod Płockiem. Papierosy przemycone z Białorusi znajdowały się w zabudowaniach gospodarczych i na strychu prywatnego domu. Właściciel zamaskował wejście na strych z tymi papierosami lustrem, pod lustrem zaś ścianę wyklejono ozdobnym tynkiem, który idealnie maskował wejście do pomieszczenia.

Rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przyznała, że na trop nielegalnych papierosów służby wpadły po tym, gdy w zatrzymanym do kontroli busie znaleziono 220 tys. sztuk nielegalnych białoruskich papierosów. W związku z tym odkryciem straż graniczna, służby skarbowe i policjanci CBŚP przeszukali nieruchomości 52-letniego mężczyzny.

Ppłk SG Wiesław Dyśko - komendant placówki obchodził czterdziesty jubileusz w ochronie polskich granic
reklama

„Łącznie na dwóch posesjach i w busie ujawniono 1 128 mln sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna z powiatu płockiego odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 830 tys. zł” – poinformowała Aleksandrowicz, dodając, że dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzić funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama