fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Od kilku miesięcy terroryzowali mieszkańców Olsztyna. Usłyszeli prawie 60 zarzutów

OlsztynOd kilku miesięcy terroryzowali mieszkańców Olsztyna. Usłyszeli prawie 60 zarzutów
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wyjaśnili okoliczności usiłowania oraz kradzieży z włamaniem do blisko 60 garaży. Proceder trwał od listopada 2021 roku do marca 2022 roku na terenie Olsztyna. W tej sprawie 31-latek usłyszał 37, a 26-latek 23 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu. Decyzją sądu wobec starszego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Z kolei 26-latek odbywa zasądzoną karę za inne przestępstwo.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali nad zatrzymaniem osób, które dokonywały licznych włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta. W toku prowadzonych czynności policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywaczy, a prowadzone działania operacyjne przynosiły kolejne ustalenia, które znacznie zawężały krąg podejrzewanych osób.

*nagranie wideo

reklama


Pierwszym z nich okazał się 31-letni mieszkanie Olsztyna. Mężczyzna został zatrzymany w połowie marca 2022 roku przez policyjnych wywiadowców na gorącym uczynku, podczas próby włamania do garażu. Tej nocy przy 31-latku znaleziono przedmioty, z użyciem których mógł dokonywać włamań. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna z przestępczego procederu włamań do garaży miał uczynić stałe źródło dochodu. Ponadto okazało się, że dokonał również przywłaszczenia mienia z mieszkania,  które wynajmował. Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 31-latek usłyszał 37 zarzutów, w tym dotyczące kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w trzech przypadkach mężczyzna współpracował z innym mieszkańcem Olsztyna. W niedługim czasie policjanci dotarli również do niego. Policyjne dochodzenie wykazało, że 26-latek jest odpowiedzialny za szereg włamań do kolejnych garaży i pomieszczeń gospodarczych.
Łupem obu mężczyzna padły narzędzia, elektronarzędzia, materiały budowlane czy części samochodowe. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną sumę blisko 165 tysięcy złotych. Policjanci w trakcie przeszukań odzyskali część skradzionych rzeczy, które wróciły już do swoich prawowitych właścicieli.

Co z tym zrobi? Nietypowa kradzież podczas budowy olsztyńskich tramwajów


26-latek usłyszał 23 zarzuty dotyczące usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło również na jaw, że był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary roku pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

reklama


Zarówno 23, jak i 31-latek będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. W ubiegły piątek (15.04.2022) decyzją sądu wobec 31-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań, ponieważ sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama