3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Od wtorku zamknięty tunel na dworcu PKP w Ełku

EłkOd wtorku zamknięty tunel na dworcu PKP w Ełku
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podróżni od wtorku nie będą mogli korzystać z podziemnego przejścia na stacji w Ełku. Ma to związek z rozpoczęciem prac przygotowawczych do budowy nowego przejścia pod torami – poinformowały PKP PLK. Od środy zamknięty zostanie przejazd drogowo-kolejowy między ul. Towarową i Cmentarną.

reklama

Na stacji w Ełku zostanie wybudowane nowe przejście podziemne, które zastąpi dotychczasowe. Będzie miało 110 m długości i umożliwi wygodne dojście do pociągów oraz na drugą stronę stacji do dzielnicy Zatorze. Tunel będzie wyposażony w windy i nawierzchnię antypoślizgową.

„W związku z rozpoczęciem prac od 19 kwietnia zamknięty będzie tunel prowadzący do stacji kolei wąskotorowej. Przejście zostanie rozebrane, a grunt w jego miejscu odpowiednio wzmocniony i przygotowany pod budowę nowych peronów i torów. Na czas prac przejście na drugą stronę torów będzie możliwe pod wiaduktem na ul. Suwalskiej” – przekazały w przesłanej informacji PKP PLK.

PKP Intercity: w długi weekend sierpniowy więcej pociągów
reklama

Na stacji pasażerskiej w Ełku od kilku tygodni prace też trwają przy torach i peronach. Do tej pory zdemontowano 13 km sieci trakcyjnej i ponad 20 km torów. Łącznie wymienionych zostanie około 45 km torów i 118 rozjazdów. Wykonawca rozebrał już peron nr 3; z dwóch pozostałych nadal korzystają podróżni.

Ponieważ prace trwają także przy stacji Ełk Towarowy, od 20 kwietnia zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy między ul. Towarową i Cmentarną. „Wykonawca będzie kontynuował rozbiórki torów oraz roboty ziemne oraz będzie gromadził materiały, w tym tłuczeń do prac torowych” – podały PKP PLK.

reklama

Dzięki przebudowie stacja Ełk Towarowy będzie mogła przyjmować pociągi o długości 740 m.

Inwestycje kolejowe w Ełku realizowane są za prawie 587 mln zł netto i są współfinansowane ze środków CEF „Łącząc Europę”.

W Pasłęku na trasie Bogaczewo-Olsztyn podróżni wygodniej korzystają z kolei

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama