2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szef MON odwiedził żołnierzy 16 Dywizji na granicy polsko-białoruskiej

OlsztynSzef MON odwiedził żołnierzy 16 Dywizji na granicy polsko-białoruskiej

Żebyśmy mogli spędzać święta z rodziną, wy jesteście tu i strzeżecie bezpieczeństwa ojczyzny – powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak do żołnierzy służących na polsko-białoruskiej granicy. Życzenia złożył im także dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski.

reklama

„Chciałbym podziękować za waszą codzienna służbę, tu na granicy polsko-białoruskiej, ale też za to, że codziennie stoicie na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny, Polski” – zwrócił się Błaszczak do żołnierzy na przedświątecznym spotkaniu w piątek w Szymkach (woj. podlaskie). „Podnosicie umiejętności, ćwiczycie razem” – dodał, zwracając uwagę, że na granicę skierowano zarówno żołnierzy wojsk operacyjnych, jak i WOT.

„Święta wielkanocne to święta niezwykle ważne dla każdego chrześcijanina, święta które są symbolem zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. To święta, które spędzamy w gronie rodzinnym, ale żebyśmy mogli spędzać święta z rodziną, wy jesteście tu i strzeżecie bezpieczeństwa naszej ojczyzny” – mówił Błaszczak. Dodał, że żołnierze pełnią służbę w trudnych czasach, gdy „zaraz za naszą wschodnią granicą toczy się wojna”.

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja
reklama

Dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Krzysztof Radomski mówił, że Święta Wielkanocne to czas, gdy żołnierze stoją „na straży naszego domu, naszej ojczyzny”. „To wy wypełniacie właśnie to zadanie na granicy polsko-białoruskiej. Niejednokrotnie narażacie życie, swoje bezpieczeństwo po to, żeby nasza ojczyzna była bezpieczna” – zwrócił się do żołnierzy.

„Życzę wam, abyście bezpiecznie wykonywali swoje zadania, bezpiecznie spędzili ten czas” – mówił do żołnierzy, którzy będą pełnić służbę w czasie świąt na granicy. Dodał, że w poniedziałek nastąpi zmiana, a żołnierze będą mogli wrócić do swoich domów. Życzył im „spokojnych, zdrowych świąt Wielkiej Nocy”.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marko ari
16 kwietnia 2022 22:17

Brawo!! Gonić muslimów zasiłkowych, które chcą na garuszek do Niemiec! Nie dać się sprowokować dla białorusinów i rusków.

Hanna
18 kwietnia 2022 15:10

Murem za POLSKIM MUNDUREM

Popularne
Ogłoszenia

Szef MON: zachęcam do wstąpienia do Wojska Polskiego: to naprawdę dobra propozycja

Szef MON: jeszcze w tym roku w olsztyńskiej 16. Dywizji będzie dywizjon HIMARS-ów