10 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

To jest Michaił. W Buczy na pamiątkę odcinał ofiarom uszy

KrajTo jest Michaił. W Buczy na pamiątkę odcinał ofiarom uszy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Michaił Tkacz z Władywostoku to 20-letni żołnierz rosyjski, który brał aktywny udział w rzezi ludności cywilnej w podkijowskiej Buczy. W mediach społecznościowych zamieszcza ohydne wpisy, w których grozi dalszym mordowaniem Ukraińców.

reklama

O tym, że internauci odnaleźli jego profil w mediach społecznościowych, poinformował na Facebooku Dmitrij Repliańczuk, dziennikarz śledczy z ukraińskiego portalu slidstvo.info.

Ukraińcy pisali do Tkacza, nazywając go „katem i okupantem”. Ten nie dość, że wprost przyznał się do popełnionych zbrodni, to jeszcze zaczął grozić.

reklama

„Gdy tylko znów was dorwę, urwę wam głowy. Na pamiątkę wezmę sobie jeszcze jedno ucho. Zrozumcie, że jesteśmy na waszej ziemi i zabijamy was, a wy jesteście tylko śmierdzącymi, chodzącymi trupami” – to jego wpis w mediach społecznościowych, skierowany do Ukraińców.

Stowarzyszenie Patria Nostra uruchamia trzy punkty transgranicznej pomocy prawnej

Dmitrij Repliańczuk opublikował na Facebooku fragmenty tych rozmów.

reklama

„To nie są słowa Putina ani Szojgu. To napisał 20-letni okupant Michaił, który właśnie ukończył szkołę w swoim piep****** Władywostoku, dziewięć tysięcy kilometrów od naszego kraju” – napisał dziennikarz.

Zapytany, dlaczego chce zniszczyć Ukraińców, Tkacz odpowiedział: „Trzeba obalić rząd, żeby nie wstąpił do NATO, żeby nie było Ameryki, do której melodii tańczycie”.

Repliańczuk komentuje: „To wszystko w jego głowie, szczerze w to wierzy. Nie można im wybaczyć. Ani 20-letniemu Michaiłowi, ani jego współobywatelom”.

UNIAN podaje, że Michaił Tkacz po ukończeniu liceum w 2017 roku zamierzał zostać ratownikiem. Dwa lata później powołano go do służby wojskowej. W 2022 roku wraz z rosyjską armią napadł na terytorium Ukrainy i przyznał się do zabijania i okaleczania wielu Ukraińców. Wstępne informacje mówią, że jego brygada nr 155 znajdowała się w Buczy pod Kijowem.

Ceny przeszło 70 proc. artykułów poszły w górę? Wyprawka szkolna droższa rdr. średnio o ponad 14 proc.
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×